Krize v Perském zálivu se vyostřuje: Lufthansa a jiné aerolinky ruší lety přes Hormuzský průliv

16.07.2019

Světové letecké společnosti reagují na vyostření krize v Perském zálivu, omezily lety přes Hormuzský průliv a Ománský záliv. Ve čtvrtek íránské síly protivzdušné obrany sestřelily americký průzkumný dron.

Americký Federální úřad pro leteckou dopravu vydal nařízení, které zakazuje letadlům amerických leteckých společností létat v íránském vzdušném prostoru v oblasti Perského a Ománského zálivu.

Jedná se o reakci na sestřelení amerického dronu íránskými silami. Podle informací deníku New York Times americký prezident Donald Trump nařídil odvetný útok na íránské cíle. Útok, který se měl odehrát v noci ze čtvrtka na pátek, byl na poslední chvíli bez udání důvodů odvolán.

V reakci na rozhodnutí amerického úřadu své lety přes území Hormuzského průlivu a Ománského zálivu ruší další světové společnosti. Největší německé aerolinky Lufthansa oznámily, že své lety omezily již ve čtvrtek, a v pátek rozšířily omezení na všechny lety, kromě letů do Teheránu, které zrušeny nebyly.

Podobné nařízení v pátek ráno vydala i nizozemská společnost KLM. Svá letadla odklánějí i BritishAirways, australské aerolinky Qantas i malajsijské Malaysia Airlines.

Zdroj: khaama.com