Krym vyzval Západ, aby odůvodnil přítomnost u hranic s Ruskem

13.04.2021

Poslanec Státní dumy za krymský region Michail Šeremet označil přesuny ozbrojených sil za vnitřní záležitost země, která se nemusí nikomu zpovídat, proč tak činí a Západu doporučil, aby odůvodnil svou přítomnost u hranic s Ruskem.

Ministři zahraničí členských zemí G7 a vysoký zástupce EU dříve prohlásili, že ruští vojáci jsou aktivní u hranic Ukrajiny a na Krymu, a vyzvali Moskvu k deeskalaci a k plnění zásad OBSE.

Poslanec Šeremet podotkl, že Rusko podniká veškerá nezbytná opatření na ochranu svého obyvatelstva, a to u hranic na svém území, kde mimo jiné také pořádá různé manévry a dělá to na pozadí agresivních výroků ze strany členských zemí NATO a "kyjevských úřadů, které jim dělají poskoka".

"Rusko má právo přemísťovat na vlastním území vojska, jak to pokládá za účelné, nechystáme se nikomu skládat účty ani žádat o povolení. Západní země a jejich poskoky to vůbec nemusí znepokojovat," řekl v komentáři Michail Šeremet.

Podle slov poslance se vytváří v Evropě znepokojivá situace, členské země aliance  soustřeďují svá vojska a lodě ve státech a regionech, sousedících s Ruskem, a "nás budou kritizovat za to, co podnikáme na vlastním území".

"Západní státy by měly věnovat více pozornosti situaci, která se z jejich přičinění vytváří na Ukrajině, a odůvodnit svou vojenskou přítomnost u našich hranic," dodal.

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí označila tvrzení americké televizní stanice CNN, že ukrajinské tanky na ukrajinském nádraží jsou "přípravou Ruska na válku", za nehorázné, a vyzvala televizní stanici, aby věnovala více pozornosti své profesi a nestarala se o veřejný život v RF.

Aby toho na pozadí rostoucího napětí a koncentrace sil v zóně konfliktu v Donbasu nebylo málo, do Černého moře provokativně vpluly dva americké torpédoborce - USS Donald Cook a USS Roosevelt, dodal poslanec Státní dumy za krymský region Michail Šeremet.

Zdroj: snews.com

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!