10 druhů potravin, které dokážou nahradit léky 

25.11.2019

V rozhovoru pro časopis Focus MUDr. F. Rubinová uvedla, které potraviny mohou nahradit léky a zlepšit naše zdraví. Je přesvědčena, že zdravá strava dokáže zamezit vzniku mnoha chorob, v některých případech však alternativa léků neexistuje.

Lékařka uvedla deset druhů potravin, které mají velmi zdravé účinky na naše tělo. Jedná se o oves, med, zázvor, brambory, zelí, kurkumu, určité druhy olejů, sůl, citron a cibuli. Potraviny nemusíme pouze jíst, ale lze je využívat i na obklady a tělové masky.

Oves a zelí jsou nejlepší pro zdravé fungování střev. Oves snižuje hladinu cholesterolu a díky buničině přispívá k prevenci rakoviny, při zevním použití také dobře působí na kůži. Zelí zase usnadňuje trávení a je dobré i na zrak.

Podle jejích slov je med nenahraditelný při bronchitidě a jako obklady při artróze. Lázeň se slanou vodou prospívá lidem, které trpí dnou. Med a sůl mají navíc dezinfekční vlastnosti.

Lékařka poznamenala, že si neumí představit zimní období bez používání zázvoru. Zvlášť cenný je jeho povzbuzující účinek a působení na cévy, ředění krve, snižování hladiny cukru a cholesterolu a také jeho účinkům na trávení. Zázvorové obklady jsou rovněž dobré na ledviny.

Rostlinné oleje posilují srdce. Lžíce olivového oleje posiluje krevní cévy, lněný olej zase zabraňuje krevním sraženinám. Tymiánový olej se používá na masáž hrudníku při bronchitidě.

Citron mj. změkčí tvrdou kůži na loktech a chodidlech.

Vyrážky se dobře léčí medovou maskou s příměsí kurkumy. Vnitřní užívání kurkumy je obzvláště dobré při zánětech a snižuje riziko vzniku onkologických chorob.

Cibulová polévka uleví při zánětu močového měchýře a vařené brambory nás zbaví pálení žáhy.

"Lednice v každé domácnosti je plná léků, stejně jako lékárna," řekla na závěr.


Zdroj: snews.com