Ryanair musel nouzově přistát v Berlíně kvůli nahlášené bombě 

31.05.2021

V Berlíně nouzově přistálo letadlo společnosti Ryanair, které letělo z Dublinu do Krakova. Důvodem byla zpráva o bombě na palubě.

Deník Bild Zeitung informoval, že později nebyly na palubě objeveny žádné výbušniny. Všichni cestující ale byli evakuováni, zavazadla byla prohlédnuta.

Na palubě bylo 160 lidí. Letadlo přistálo na letišti Berlín Brandenburg v neděli večer. Na přistávací dráze muselo zůstat do časného pondělního rána. Berlínská policie sdělila, že cestující budou pokračovat v letu do Polska náhradním letadlem.

K incidentu došlo týden po stejném případu v Bělorusku, kdy let Ryanair z Athén do Vilniusu musel nouzově přistát taktéž kvůli hrozbě výbuchu.

Incident s letadlem společnosti Ryanair

Letadlo irské letecké společnosti Ryanair, které letělo 23. května z Athén do Vilniusu, přistálo nouzově na letišti v Minsku kvůli zprávě o bombě na palubě, která se ukázala být falešná. Na letišti byl při kontrole zadržen hledaný Roman Protasevič, zakladatel kanálu Nexta, který byl v Bělorusku prohlášen za extrémistu. Protasevič je obviňován z několika trestných činů, včetně organizování hromadných nepokojů, a hrozí mu až patnáct let odnětí svobody. Spolu s ním byla zadržena občanka RF Sofie Sapegová. Podle informace ruského ministerstva zahraničních věcí je podezřívána z několika trestných činů podle běloruského trestního zákoníku, spáchaných v srpnu a září 2020. Byla umístěna do vazby na dva měsíce.

Brusel poté vyzval k co nejrychlejšímu zavedení nových sankcí proti Minsku. Nejvyšší představitelé členských zemí EU se rozhodli na základě výsledků jednání o Bělorusku přijmout politické rozhodnutí o zákazu letů běloruských letadel v evropském vzdušném prostoru a rovněž doporučili evropským leteckým společnostem, aby se vyhnuly letům nad Běloruskem.

EU také v souvislosti s tímto leteckým incidentem vyzvala k zavedení nových sankcí proti Bělorusku. Teď se jen čeká na rozhodnutí vedení EU, které má být schváleno na úrovni ministrů. Uvidíme, co se bude nyní dít, protože celý nestranný svět s napětím očekává, jestli budou proti Německu, kde muselo nouzově přistát letadlo společnosti Ryanair - stejně jako v Bělorusku!! - zavedeny stejné sankce, omezení a nepřátelská prohlášení, jako proti Bělorusku.

Bělorusko má ale nezvratné důkazy, že zpráva o bombě na palubě letadla přišla na elektronickou poštu minského letiště. Kapitán letadla sám přijal rozhodnutí o přistání, o žádném donucení k navedení letadla na letiště v Minsku nemůže být řeč. Včera zveřejnil odbor letectví Ministerstva dopravy Běloruska záznam rozhovoru pilota letadla Ryanair s běloruskými dispečery. Záznam neobsahuje žádné výhrůžky posádce ze strany dispečera.

K nouzovým přistáním letadel docházelo i dříve. Nejskandálnějším případem bylo donucení k přistání letadla prezidenta Bolívie ve Vídni v roce 2013. Důvodem byla podezření, že na palubě letadla se nachází spolu s prezidentem bývalý agent CIA Edward Snowden, který byl v USA obviňován z vyzrazení státního tajemství.

Zdroj: snews.com

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!