Vojenský analytik Koller: Ukrajinská armáda se chová jako Islámský stát

19.03.2022

V publicistickém pořadu Hlavní zprávy - rozhovory, komentáře pátečního Radiožurnálu vystoupil coby komentátor dění na Ukrajině vojenský analytik Martin Koller.

Ukrajinci se chovají jako Islámský stát

"Ukrajinská armáda se chová jako Islámský stát v Sýrii. To znamená, že nebojuje přímo. Schovává se za civilisty, přepadává, a to jak se zdá navíc ani nedělají Ukrajinci, ale žoldnéři z ciziny. Ukrajinská armáda je rozvrácená," uvedl dále Koller. Podle něj to dokazuje množství mužů, kteří hromadně prchají ze země a uplácí strážníky na hranicích, aby se vyhnuli mobilizaci. Ukrajinskou armádu označil za neschopnou a uvedl, že je početnější, než přítomné jednotky Rusů, ale prostě nebojuje.

Rusko dosud nasadilo jen 20% armády

Podle Kollera nasadila Ruská federace na Ukrajině zatím pouze cca 20 % z celkového počtu své vojenské síly. "Proč by nasazovala sílu v podstatě zbytečné válce? Musí se chránit při případném útoku ze strany NATO," uvedl. "Pokud bychom vycházeli z oficiálního prohlášení, tedy demilitarizace a denacifikace či defašizace Ukrajiny, tak v podstatě Rusové dělají to, co chtějí," pokračoval. "To znamená likvidace výzbroje a výrobních kapacit vojenského průmyslu a potom patrně odstranění zločineckých band typu Azov, Donbas a tak dále," uzavřel analytik Martin Koller.

CELÝ ZÁZNAM ZDE: https://www.infokuryr.cz/n/2022/03/19/martin-koller-ukrajinska-armada-se-chova-jako-islamsky-stat/

Zdroj: infokuryr.cz

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!