Meghan Markleová se zřejmě chce stát prezidentkou USA

15.03.2021

Manželka prince Harryho se zřejmě chce stát příští prezidentkou Spojených států, informoval o tom britský deník The Daily Mail s odkazem na nejmenovaný zdroj z britské Labouristické strany.

Uběhl týden od kontroverzního rozhovoru s americkou moderátorkou Oprah Winfreyovou a se spekulacemi se roztrhl pytel, k čemu tato show vlastně měla posloužit. Nejmenovaný zdroj mezi britskými labouristy tvrdí, že vzniklý poprask chce Meghan Markleová využít ke své budoucí prezidentské kandidatuře v USA.

Podle zdrojů Daily Mail se nyní Markleová snaží navázat kontakty s představiteli Demokratické strany, za kterou by chtěla kandidovat. Podle zdrojů se o funkci šéfa Bílého domu chce začít ucházet již v roce 2024, kdy bude končit mandát Joe Bidena, kterému v té době bude 82 let.

Zvěsti o tom, že Markleová chce kandidovat na úřad amerického prezidenta, začaly kolovat hned, jak se objevila po boku svého manžela prince Harryho na televizních obrazovkách při dlouhém rozhovoru s Oprah. Pořad, který viděly miliony lidí po celém světě, vzbudil mnoho sympatií s Meghan Markleovou, která podle svých slov musela čelit šikanování ze strany královské rodiny. Někteří mají ale jiný názor. Mnozí ji totiž obviňují, že je falešná a manipulativní.

Každopádně drby o jejích politických ambicích se vedou již delší dobu. Loni se objevily například zprávy o tom, že důvod, proč se choť britského prince nevzdala svého amerického občanství, spočívá v tom, že si chtěla nechat volnou cestu do americké politiky.

Za zmínku také stojí, že během prezidentských voleb v roce 2020 královský pár nahrál video, ve kterém vyzval americké občany, aby šli k volbám. Kvůli tomu dokonce Buckinghamský palác vydal prohlášení, podle něhož manželé nejsou zaměstnanými členy královské rodiny, a jejich výzva je pouze osobním postojem, nemajícím s britskou korunou nic společného.

Pokud si Markleová skutečně umane, že bude kandidovat na prezidentku, tak se bude muset vzdát svého titulu vévodkyně ze Sussexu. Americká ústava totiž zakazuje státním činitelům mít šlechtické tituly. Ačkoli se loni v lednu manželé rozešli s královskou rodinou a vzdali se titulů "jeho královské veličenstvo" a "její královské veličenstvo", titul vévodů si ponechali.

Rozhovor s Oprah Winfreyovou

Rozhovor obou vévodů ze Sussexu vzbudil nemalý rozruch v královské rodině i v celé Británii. Pár obvinil rodinu z rasismu. Meghan dokonce údajně čelila šikanování a pomýšlela na sebevraždu.

Britská královna Alžběta II. se rozhodla, že se o dopad skandálního rozhovoru prince Harryho a Meghan Markleová postará osobně. Chce totiž žít v míru, a proto požádá prince Harryho o "mírová jednání". Její Veličenstvo již vydalo závaznou instrukci pro zaměstnance Buckinghamského paláce, která jim nařizuje, aby se k rozhovoru nevyjadřovali. Vydané instrukce nyní oficiálně zabraňují zaměstnancům veřejně diskutovat o situaci.

Celou záležitost jen krátce okomentoval Harryho bratr, princ William, který popřel, že by královská rodina byla rasistická. Přiznal ale, že se svým bratrem již delší čas nemluví.

"Rozhodně nejsme rasistická rodina," odpověděl vévoda z Cambridge na dotaz britského novináře.

Zdroj: worldbulletin.net

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!