Mexické úřady informovaly o objevení velkého naleziště ropy

09.12.2019

Generální ředitel mexické ropné korporace Petróleos Mexicanos (Pemex) informoval o tom, že ve státě Tabasco bylo objeveno obrovské naleziště s potvrzenými zásobami 500 milionů barelů ekvivalentu surové ropy.

"Můžeme potvrdit existenci obrovského naleziště v objemu nejméně 500 milionů barelů surové ropy v prokázané kategorii 3R," sdělil P. Oropesa, generální ředitel ropné korporace, mexickému prezidentu Andrési Manuelu Lópezu Obradorovi. Prohlášení bylo uveřejněno v novinách Financiero.

Ředitel Oropesa zdůraznil, že vrtné práce již probíhají, což umožní na tomto nalezišti příští rok získat z 11 vrtů až 69 tisíc barelů denně a také 8,5 milionu metrů krychlových plynu. V roce 2021 Pemex počítá s těžbou až 110 tisíc barelů denně a 11,6 milionů krychlových metrů plynu.

Světové zásoby ropy dochází

Státní ropná a plynárenská skupina Pemex započala vrtné práce na území Mexika v souvislosti s docházejícími světovými zásobami využívaných nalezišť. Dluh společnosti vůči mezinárodním věřitelům k říjnu činil asi 100 miliard dolarů, ztráta za prvních devět měsíců v roce 2019 přesáhla 176 miliard peso, cca 9 miliard dolarů.

Podpora ropné korporace Pemex je považována za jednu z priorit ve finanční politice současné vlády. Návrh rozpočtu Mexika na rok 2020, který byl zveřejněn na začátku září, zahrnuje vyčlenění 4,3 miliardy dolarů pro Pemex a také snížení daňového zatížení. Mexické úřady oznámily Pemexu svůj záměr snížit daňové břemeno v letech 2020-2021 o 128 miliard pesos, tedy více než 6,7 miliardy dolarů.

Zdroj: middleeasteye.net