Premiér Orbán: Rok 2020 bude pro Evropu těžkým rokem, Brusel udělal dvě velké chyby 

29.12.2019

Důsledky migrační krize a hospodářské potíže eurozóny budou hlavními problémy příštího roku, se kterými se bude muset Evropská unie potýkat, prohlásil maďarský premiér Viktor Orbán, který obvinil amerického finančníka George Sorose z podporování migrace.

Premiér Orbán v rozhovoru pro list Magyar Nemzet zhodnotil hlavní výzvy, kterým bude muset v novém roce Evropská unie čelit.

"Každý inteligentní člověk ví, že rok 2020 bude pro Evropu těžkým rokem. Brusel udělal dvě velké chyby. Jednou z nich bylo přijímání migrantů a druhou bylo narušení evropské hospodářské politiky," prohlásil Orbán.

Za hlavní problém označil migraci, jež bude ohrožovat Evropu v celém následujícím desetiletí. Maďarský premiér poukázal i na demografické změny, které probíhají v zemích, kde se většina migrantů usídlila.

"V západních zemích, kde byli migranti přijati, se muslimská populace rok od roku navyšuje, a křesťanská populace klesá a je utlačována," řekl.

Maďarský premiér také kritizoval některé členské země a Evropskou komisi, protože neakceptují maďarskou politiku v omezování migrace.

"Brusel neustále útočí na naši legislativu, která garantuje ochranu našich hranic, aniž by přispěl jediným centem na naši ochranu hranic," obořil se Orbán na Evropskou komisi.

Migrační politiku podle Orbána podporuje americký finančník George Soros prostřednictvím neziskových organizací. Jeho cílem je zcela proměnit Evropu a zničit národní státy.

"Sorosova síť dosahuje bodu, kdy chce změnit Evropu na kontinent smíšených kultur, a možná i odstranit národní státy. Za přispění jeho financí chtějí i nadále usilovat o tento plán a budou k tomu využívat všechny své nástroje," upozornil maďarský premiér.

Na začátku roku 2019 maďarská vláda spustila kampaň, která byla namířena proti Sorosovi a tehdejšímu předsedovi Evropské komise Jean-Claude Junckerovi. V kampani se tvrdilo, že masová migrace do Evropy je promyšleným plánem na podkopání suverenity Maďarska a dalších zemí EU.

Evropská komise se proti této kampani ostře ohradila a uvedla, že "tvrzení maďarské vlády je mylné a zavádějící... a žádné z těchto tvrzení nemá nic společného s Georgem Sorosem".


Zdroj: worldbulletin.net

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2020
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!