Spolek Milion chvilek nezahálí, chystá nové protesty

05.12.2019

Spolek Milion chvilek pro demokracii nezahálí. V souvislosti s vývojem aktuálního dění kolem českého premiéra Andreje Babiše se hnutí okamžitě rozhodlo, že po celé republice ještě letos uspořádá několik demonstrací. Jejich cíl a stěžejní požadavek zůstává stále stejný - odstoupení premiéra.

Podle posledních informací se první demonstrace uskuteční již v úterý 10. prosince, a to na Karlově náměstí v Praze. Dnes to potvrdil předseda spolku Mikuláš Minář.

Nebude se však jednat o jedinou akci, další budou následovat, a to 16. a 19. prosince. Ty se mají kromě Prahy uskutečnit i v dalších městech.

I když měl spolek původně v plánu, že další protesty oznámí až v lednu příštího roku, aktuální dění evidentně vše změnilo. Přiměl je k tomu závěr auditní zprávy Evropské komise, která se týká premiéra Babiše, stejně jako obnovení jeho trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo.

"V tuto chvíli máme opět trestně stíhaného premiéra. Po evropském auditu, který "potvrdil" premiérův střet zájmů a neoprávněné čerpání financí z veřejných rozpočtů, je to tento týden již druhý skandál, který jasně ukazuje na premiérovu okamžitou demisi. Nejasnosti okolo Andreje Babiše zásadně poškozují," jak prohlásil předseda spolku Milion chvilek pro demokracii Mikuláš Minář," celou republiku. Rozhodli jsme se proto, že nebudeme čekat s dalšími protesty až do ledna.

Šéf Milionu chvilek ještě k tomu dodal, že premiér ČR si "dál bere občany za své rukojmí a neumí se postavit k současné situaci čelem a převzít odpovědnost". "Měl by odstoupit a uvolnit premiérský post tomu, koho ho zvolíme my."

"Hlavním požadavkem protestů bude i nadále demise Andreje Babiše. Jedním z hesel demonstrací bude Konec vlády jedné straky," dodal Minář.

Zdroj: snews.com