Milion chvilek připravuje pochod na Hrad. „Žene je nenávist“, reaguje Ovčáček

16.08.2019

Spolek "Milion chvilek pro demokracii" zveřejnil 5. srpna zprávu, že na 21. srpna plánuje uspořádat akci, která by připomněla události z let 1968 a 1969, jejichž odkaz je podle organizátorů stále aktuální.

Podle organizátorů má být pochod uskutečněn ve středu 21. srpna od 18:00. Povede z Václavského na Hradčanské náměstí. Podle organizátorů akce také připomene kromě událostí z minulosti aktuální domácí problémy.

V popisu akce organizátoři zdůrazňují, že vystupují proti tomu, že prezident Miloš Zeman "záměrně rozděluje společnost, prosazuje zájmy Ruska a Číny, čímž hrubě porušuje Ústavu České republiky a nemístně zasahuje do složení vlády". Upozornili, že jim také vadí, že se vláda udržuje při životě pouze zásluhou hlasů komunistů. Uvedli, že nechtějí, aby jejich premiérem byl trestně stíhaný člověk a navíc bývalý agent StB, který podle jejich názoru poškozuje Českou republiku kvůli střetu zájmů.

"Dnes už nám nehrozí ruské tanky. Přesto proti nám Rusko vede efektivní informační válku. Dnes nám nehrozí násilné potlačení občanských protestů (jak se to nyní děje v Rusku), zapomíná se ale na Španělsko a Francii. Také nám hrozí lhostejnost a postupný rozklad demokracie. Chceme dát najevo, že jsme tady, a že jsme připraveni demokracii bránit," uvedli organizátoři.

Spolek "Milion chvilek pro demokracii" v letošním roce uspořádal sérii demonstrací za nezávislost justice a proti premiérovi Babišovi. Další velkou demonstraci na pražské Letné spolek plánuje na 16. listopadu, tedy den před Dnem boje za svobodu a demokracii.

Zdroj: snews.com