USA zamítly Putinův návrh na rozhovor s Bidenem

22.03.2021

Americká strana zamítla návrh prezidenta Ruské federace Vladimira Putina na uskutečnění rozhovoru s prezidentem USA Joe Bidenem ve formátu videokonference v přímém přenosu, aby mohli projednat dvoustranné problémy, prohlásilo ruské ministerstvo zahraničí.

"S politováním konstatujeme, že americká strana zamítla návrh prezidenta Ruska V. Putina na uskutečnění rozhovoru s prezidentem USA J. Bidenem 19. nebo 22. března letošního roku ve formátu videokonference v přímém přenosu za účelem projednání nahromaděných dvoustranných problémů a také tématiky strategické stability," uvádí se v prohlášení na portálu ruského ministerstva zahraničí.

Ministerstvo zahraničí RF zdůraznilo, že byla promarněna další možnost nalezení východiska ze slepé uličky v rusko-amerických vztazích, jež vznikla vinou Washingtonu, takže odpovědnost za stále se zhoršující vzájemné vztahy jde plně na vrub USA.

Problém dalšího rozvoje vztahů mezi lídry RF a USA se vyhrotil v polovině minulého týdne, kdy Biden kladně odpověděl na otázku novináře, jestli považuje svého ruského kolegu za "zabijáka". Rovněž řekl, že prezident RF Vladimir Putin "musí nést odpovědnost za ovlivňování amerických voleb".

Minulý čtvrtek prezident Putin reagoval na výrok svého amerického kolegy a popřál Bidenovi hodně zdraví a poznamenal, že hodnotit druhé je stejné, jako dívat se do zrcadla.

V tomto kontextu připomněl známou, ale pravdivou dětskou říkanku: "kdo to říká, ten to je, na toho to pasuje".

Putin také navrhl americkému kolegovi pokračování diskuse, ale za podmínky, že se bude konat v přímém přenosu, aby se předešlo možné manipulaci. Vyzval, aby se tento rozhovor příliš neodkládal a aby se uskutečnil co nejdříve, např. v pátek, případně následující pondělí, nebo "ve kteroukoliv jinou dobu, vhodnou pro americkou stranu".


Zdroj: snews.com

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!