USA umístily čečenského vůdce Kadyrova na „černou listinu“

21.07.2020

Americké ministerstvo zahraničí v pondělí oznámilo, že přidalo vůdce Čečenské republiky Ramzana Kadyrova na "černou listinu" osob, zapojených do porušování lidských práv.

Podle jejich vyjádření to souvisí s účastí Kadyrova na údajně hrubém porušování lidských práv v Čečenské republice. Ministerstvo zahraničí má rozsáhlé a "spolehlivé" informace o tom, že Kadyrov je zodpovědný za četné hrubé porušování lidských práv, k němuž došlo před více než deseti lety, "včetně mučení a mimosoudních poprav," uvedl v prohlášení ministr zahraničí Mike Pompeo.

Zařazení na tento seznam mimo jiné znamená zákaz vstupu do Spojených států. Kadyrov byl již dříve z těchto důvodů zařazen na sankční seznam amerického ministerstva financí.

Americký ministr Pompeo k tomu ještě poznamenal, že stejná opatření se budou vztahovat i na Kadyrovovu manželku Medni a jeho dcery Ayshat a Karinu (Khadijat).

"Budeme vyzývat země se stejnými názory (jako mají Spojené státy), aby přijaly podobná opatření," uvedl Pompeo v prohlášení.

Rusko se bude snažit najít způsob, jak na americké sankce reagovat

Rusko najde způsob, jak reagovat na americké sankce proti vůdci Čečenské republiky Ramzanu Kadyrovovi, uvedla mluvčí ruského ministerstva zahraničí, která se vyjádřila ke slovům amerického ministra zahraničí Michaela Pompea.

"Bude možná složité přiměřeně zrcadlově reagovat na neustálé rány pod pás od Američanů, ale na něco přijdeme," napsala mluvčí Zacharovová na Facebooku.

Zdroj: middleeasteye.net 

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!