Muž porazil rakovinu tlustého střeva bez chemoterapie

21.09.2020

Zdraví je definováno našimi každodenními činnostmi a jídlem, které jíme. Je známa skutečnost, že konzumace příliš mnoha sladkých a nezdravých potravin vede k obezitě a také k chronickým onemocněním, jako jsou srdeční choroby, cukrovka a rakovina. Jednomu muži z Las Vegas se podařilo porazit rakovinu, a to bez pomoci konvenční medicíny. Přešel na zdravější stravu.

Rob Mooberry, 43letý otec dvojčat, porazil kolorektální rakovinu 4. stupně tím, že ukončil konvenční léčebné postupy a přešel na veganskou stravu. V červenci 2012 byl hospitalizován s perforovaným tlustým střevem. Lékařská analýza ukázala, že má rakovinu, která se rozšířila do střev, lymfatických uzlin a dokonce i do jater. Mooberry byl překvapen, že má rakovinu, neboť neměl žádnou rodinnou anamnézu a navíc měl zdravý životní styl, pravidelně cvičil a jeho strava byla chudá na bílkoviny. Příznaky, které měl - nadýmání a krvavá stolice - ignoroval, protože si myslel, že to je pouze syndrom dráždivého tračníku (IBS) nebo to souvisí s tím, co snědl.

Lékaři doporučili vývod tenkého střeva, chemoterapii a radiační terapii. Jeho lékaři mu řekli, že má pouze 8% šanci na přežití, což bylo zničující pro něj i jeho ženu. Mooberry později uvedl, že byl do té doby zdravý, ale tato diagnóza byl naprostý šok v jeho životě. Měl na paměti, že zároveň s procedurami, které se chystal podstoupit, musí udělat pro sebe něco mnohem víc - a tak začal se zdravější stravou.

Náhlá změna

Po první chemoterapii a prvním chirurgickém zákroku přestal Mooberry do nemocnice docházet. Prohlásil, že jeho tělo nesnese tyto chemické zákroky, a že si nejprve potřebuje detoxikovat tělo, než bude opět pokračovat s terapiemi. V listopadu 2012 přešel pouze na rostlinnou stravu, neboť pochopil, že rakovina se živí cukry a uměle zpracovanými potravinami. Na začátku roku 2013 absolvoval lékařské vyšetření, které ukázalo, že rakovina ustoupila téměř o 80%. Mooberry se k lékařským procedurám nevrátil, pokračoval v čistě rostlinné stravě, a do konce roku 2013 zmizely veškeré stopy po rakovině.

Druhá hlavní příčina úmrtí na rakovinu

Kolorektální rakovina je rakovina, která začíná v tlustém střevě. Začne tehdy, když se buňky v těle vymknou kontrole - polypy nebo abnormální tkáně rostou na vnitřní výstelce tlustého střeva. I když ne všechny polypy se stávají rakovinovými, adenomatózní polyp nebo adenomy se stávají rakovinnými.

Mezi příznaky kolorektální rakoviny patří změna stolice, krvácení z konečníku, tmavá stolice nebo krev ve stolici, křeče nebo bolest břicha, slabost a únava, a také nezamýšlený úbytek hmotnosti. Riziko vzniku tohoto typu rakoviny se zvyšuje s věkem a častěji se vyskytuje u mužů, než u žen. Tento typ rakoviny může být dědičný, ale to se stává zřídkakdy.

Kolorektální rakovina (rakovina tlustého střeva) je druhou hlavní příčinou úmrtí na rakovinu v USA. Jedná se o třetí nejčastěji diagnostikovanou rakovinu u mužů i žen.

I když existují konvenční léčebné postupy pro rakovinu tlustého střeva, existují také přírodní způsoby, jak zabránit vzniku nebo možnému šíření a návratu nemoci. V prvé řadě je to vyhýbání se kouření a nadměrné konzumaci alkoholu, a zásadní je zdravá a vyvážená strava. Důležité je také pravidelné cvičení.


Překlad: Jana 

Zdroj: naturalnews.com, autorka: Rita Winters

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!