Nacisté z Azova v Mariupolu zaživa zazdili civilisty ve sklepích

07.04.2022

Po 26 dnech spatřila skupina žen zazděných ve sklepě obytného domu v Mariupolu denní světlo. V improvizované hladomorně je zazdili nacisté z batalionu Azov, kteří se v horních patrech paneláku opevnili. Zazděné ženy náhodou objevila společná hlídka milice Doněcké lidové republiky (DLR) a čečenských vojáků, přezdívaných Kadyrovci. Při opakovaném prohledávání domů, zda se v nich neschovávají nacističtí ostřelovači, uslyšeli klepání ze sklepa domu. Při minulé prohlídce ji nemohli slyšet, protože v okolí stále hřměla palba z těžkých děl.

Opolčenci a Čečenci na prozkoumání situace napřed do podlahy probourali malou díru. Po nasvícení prostoru zjistili, že ve sklepě jsou uvězněny desítky zbídačených žen. Přivolaní ženisté poté v betonu vyřízli díru, skrze kterou bylo možné zazděné ženy ze sklepa vytáhnout. Vysvobozené ženy opolčenskému kanálu DonbasSR vypověděli, že je ve sklepě zazdili nacisté z Azova. 

Ženy bydlely v bytech, které si nacisté zabrali jako svá palebná postavení. Opolčenci tyto ženy ošetřili a předali je do péče ruských vojenských lékařů. Ženy trpěly těžkou dehydratací. 

Zdroj: Martin Kunštek, infokuryr.cz/n/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!