Praha 6 postavila veřejnou toaletu za téměř 4 miliony!

24.02.2021

"Je to možné? Záchod za cenu bytu?" Tak zněl až příliš slušný nadpis nad fotografií nového záchodku, postaveného na návrh Pirátů a TOP09 v Praze 6. Ostatně, jak byste reagovali vy? Nebo se vám zdá cena hajzlíku odpovídající? Nebo se za ni poměli ještě i jiní hajzlíci?

Deník Echo24 popisuje skutečnost takto:

Praha 6 překvapila částkou, za kterou nechala na Břevnově postavit veřejnou toaletu. Opozice upozorňuje, že za sumu 3 678 000 Kč, kterou městská část za stavbu u Anastázovy ulice utratila, by se dal pořídit hezký byt v přilehlých činžácích. Stavba o délce 4 metry a šířce 3 metry se nachází na kraji klidného parku, přilehlého k Břevnovskému klášteru.

Nová nerezová toaleta nahradila původní "chytré WC", které se otevíralo pomocí SMS a návštěvník si mohl uvnitř dobít i telefon. Původní chytrý záchod na Praze 6 nechali přesunout z hřiště u Anastázovy ulice na Ladronku. Pro srovnání - pořizovací cena předchozího zařízení byla "pouhých" 200 000 Kč.

Čtenář A.B. deníku Echo24 se rozohnil výrazy daleko expresivnějšími:

"Předpokládám, že do této kadibudky, jejíž skutečnou cenu odhaduji na 45 000 korun, kterou nechal vybudovat starosta Prahy 6 za TOP 09 Kolář za 3 600 000 korun, se při uvádění do provozu šli slavnostně vys.at a pustit tam první ho.no: Karel Schwarzenberg, Miroslav Kalousek, Pekarová Adamová, a bylo by nedůstojné, aby tu čtvrtou šišku tam nepoložil i starosta za TOP 09 Kolář. Na stěnu té kadibudky napište: Tady se to krásně se.e, vítr fouká do p.dele. S kulkami mi vítr hází, jenom papír, ten tu schází... Lepší pomník, než tento hajzl za téměř 4 miliony, si už nemohla TOP 09 nechat postavit. Jestli se nemýlím, tak ti samí postavili lavičku V. Havla za pouhých 850 000 korun. Nejsmutnější na tom je, že to platíme my všichni a trpíme těm grázlům tohle hospodaření."

Za ty peníze by obyčejný člověk postavil rodinný dům. Bylo by zajímavé vědět, kolik činila "provize" (peníze do kapsy zadavatele této zakázky). 


Publikováno na webu: www.novarepublika.cz/