Navzdory sankcím se americký dovoz z Ruska v říjnu zdvojnásobil!

10.12.2022

Západ opakovaně uvalil sankce na Rusko, aby ekonomicky potrestal Moskvu za její vojenskou operaci na Ukrajině. Jak se však nyní ukazuje obchodní zpráva, americký dovoz z Ruska v říjnu vzrostl na více než 700 milionů dolarů, tedy více než dvojnásobně.

Podle zprávy amerického úřadu pro sčítání lidu se americký dovoz z Ruska v říjnu více než zdvojnásobil navzdory ekonomickým sankcím Washingtonu vůči Moskvě. Agentura uvádí, že zářijové dodávky do Ruska činily pouhých 332,1 milionů dolarů, zatímco USA v říjnu dovezly z Ruska zboží v hodnotě 732 milionů dolarů.

Ve srovnání s říjnem 2021, kdy USA dovezly z Ruska zboží v hodnotě 2,4 miliardy dolarů, se však dodávky výrazně snížily. V loňském roce byly USA pátým největším obchodním partnerem Ruska z hlediska celkového obchodního obratu.

Po zahájení ruské vojenské operace na Ukrajině koncem února uvalil Washington na Moskvu sankce a zakázal dovážet některé ruské zboží do Spojených států. Represivní opatření se dotkla především ruského exportu energie, ale také alkoholu, mořských plodů a neprůmyslových diamantů. V důsledku toho americký dovoz ze země do srpna neustále klesal.

Podle údajů statistického úřadu byla hnojiva v říjnu nejvyšší komoditou, dováženou z Ruska do USA, která dokonce překonala dovoz před ukrajinskou krizí (!). Dalším důležitým zbožím, dováženým z Ruska bylo železo, ocel a barevné kovy. Vývoz z USA do Ruska se v předchozím měsíci (říjnu) opět snížil na 80,1 milionu USD z 90,4 milionu USD. Pro srovnání, v říjnu loňského roku vyvezly USA do Ruska zboží v hodnotě 524 milionů dolarů.

Závěrem si musíme uvědomit skutečnost, že Američané za zády Evropské unie vesele s Ruskem obchodují a naše přitroublé vlády a politická reprezentace nás žene do neskutečné bídy.

"Dobro došli"

Zdroj: infokuryr.cz/n/ 

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!