Michigan začal projednávat ústavní stížnost na falšování voleb prezidenta USA

10.12.2020

V pondělí podal právní tým kampaně úřadujícího prezidenta USA Donalda Trumpa k Nejvyššímu soudu státu Michigan ústavní stížnost na falšování voleb. Poštou zaslané hlasovací lístky počítali pouze sčítací úředníci, avšak bez kontroly pozorovatelů voleb, jejichž přítomnost nařizuje ústava státu Michigan. Nejvyšší soud státu Michigan projednávání stížnosti Trumpova týmu spojil s projednáváním žalob samotných pozorovatelů, kterým bylo výhrůžkami a v některých případech i násilím znemožněno účastnit se kontroly.

Terčem násilného útoku se podle sítě lokálních amerických novin The Epoch Times stala černošská pozorovatelka Him Kolanagireddy, která byla nominována jako kontrolorka za Republikánskou stranu. Původně byla úředníky vyzvána, aby se počítání účastnila, když se ale prokázala odznakem pozorovatele voleb, vydaným úřady pro republikánské delegáty, ochranka ji násilím odvlekla ze sčítací místnosti. Sčítací úředníci její násilné vyvedení z volební místnosti provázeli skandováním hesla "stojíš na špatné straně".

Své stížnosti podali k Nejvyššímu soudu i další pozorovatelé, kteří byli řádně akreditováni ke sčítání korespondenčních hlasů, a jimž bylo znemožněno se počítání zúčastnit. Řadě z nich bylo v noci před hlasováním vyhrožováno fyzickou likvidací, pokud by se chtěli sčítání poštovních hlasů účastnit. Dalším pozorovatelům bylo vyhrožováno propuštěním ze zaměstnání.

Součástí ústavní stížnosti, podané právním týmem prezidenta Donalda Trumpa, jsou i důkazy o tom, že více než 238 tisíc poštou odevzdaných hlasů bylo falešných. Voleb se v rozporu s Ústavou USA v Michiganu účastnily desítky tisíc lidí, kteří nejsou občany USA, ale pouze zde pracují. K volebním lístkům se měli dostat na základě písemné žádosti, v níž vyplnili číslo sociálního pojištění. Volební zákon státu Michigan však požaduje, aby volební lístky byly vydávány pouze občanům USA na základě ověření jejich totožnosti pomocí průkazu s fotografií. Karta sociálního pojištění však obsahuje pouze jméno a příjmení a identifikační číslo. Není na ní ani fotografie pojištěnce, ani údaj o tom, zda je občanem USA.

Volební lístky byly cizincům vydávány volebními úředníky na základě písemného příkazu státní tajemnice Jocelyn Bensonové z "Demokratické" strany, která v současné době za jejich vydání čelí trestnímu stíhání. Michigan je jedním ze států, kde Donald Trump vyhrál v počtu volebních lístků, které voliči osobně odevzdali ve volebních místnostech. Jeho úspěch však byl přečíslen pomocí započítání falešných korespondenčních hlasů. O jejich zrušení bude nyní jednat Nejvyšší soud státu Michigan i Nejvyšší soud USA.

Ve hře je i soudní zrušení již vyhlášených výsledků voleb v Michiganu, neboť úředníci odmítli poslechnout soudní příkaz, který úřadům nařizoval vyčkat se jmenováním volitelů za tento stát až do vyřešení soudních žalob proti falšování voleb.

Publikováno na webu: https://www.novarepublika.cz/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!