Někteří politici se odkazují na blanické rytíře, ale ještě není nejhůř

21.07.2019

V těch nejtěžších časech mají českou zemi zachránit blaničtí rytíři, tak praví pověst. V důsledku velké politické krize a polarizace společnosti se lidé čím dál častěji poohlížejí po jejich odkazu.

Blaník, 638 metrů vysoký vrch, je obestřen legendami od dob Keltů. Místo bylo osídleno již v 5. století př. n. l. v době halštatské a dodnes je okolo vrcholu Velkého Blaníku patrné hradiště, které bylo obklopeno dvěma řadami mohutných kamenných valů.

Podle psychotroniků toto území vykazuje velké množství anomálií, a proto není divu, že zrovna zde se má ukrývat legendární vojsko, které pod vedením patrona české země sv. Václava zachrání národ v době, kdy bude nejhůř. Podle pověsti rytíři spící v útrobách hory vyrazí, až se suchý dub na Blaníku zazelená, studánka pod ním se přeplní a voda bude stékat po stráni dolů. Poté se otevře Veřejová skála, rytíři se probudí ze spánku a vyrazí porazit nepřátele, ohrožující zemi.

Tato pověst, pocházející z 15. století, jež byla aktivně živena v době národního obrození, nabývá pro většinu národa kvůli jejich nespokojenosti s politickou situací v zemi opět na aktuálnosti.

Například zastupitel Středočeského kraje za KSČM Zdeněk Štefka si na rytíře vzpomněl, když se spekulovalo o prolomení Benešových dekretů.

Jak ale píše Vladimír Havlíček na portálu Deník.cz, takové žabomyší války politiků, královsky placených z našich daní, a podobné prkotiny nechávají blanické vojsko klidným.

Zdroj: snews.com