Odvolání zástupců OBSE je jasný důkaz k přípravě na provokaci

13.02.2022

Odvolání zástupců EU, USA a Velké Británie ze Speciální pozorovatelské mise OBSE nesouvisí s válečným nebezpečím, ale nejspíš se může jednat o přípravy na velkou provokaci na Donbasu ze strany Kyjeva a jeho západních kurátorů. V rozhovoru to prohlásil zástupce samozvané Luhanské lidové republiky Rodion Mirošnik.

"Odvolání zástupců EU, USA a Británie z mise OBSE je záměrný krok Západu s cílem zablokovat pravdivé a oficiální informace z Ukrajiny. Válečné nebezpečí s tím nemá nic společného. Jsou to přípravy na nějakou velkou provokaci," prohlásil Mirošnik.

Televize CNN již dříve s odkazem na informované zdroje sdělila, že americká administrativa hodlá odvolat kvůli krizi na Ukrajině své zástupce z pozorovatelské mise OBSE.

Jak později uvedla hlava samozvané DLR Děnis Pušilin, zástupci USA v pozorovatelské misi OBSE si již sbalili věci, ale zatím neopustili Ukrajinu. Jejich odjezd bude znamenat, že Kyjev je připraven na provokaci na Donbasu.

Pro připomenutí: Ukrajinská vláda rozpoutala v dubnu 2014 vojenskou operaci proti samozvaným DLR a LLR, které vyhlásily nezávislost po státním převratu v Kyjevě v únoru 2014. Podle posledních dat OSN padlo v tomto konfliktu asi 13 tisíc lidí. Otázku urovnání konfliktu na Donbasu se od té doby projednává také na schůzkách kontaktní skupiny. Přestřelky ale pokračovaly i po dohodě o příměří a zástupci obou republik DLR a LLR hlásí každodenní ostřelování obytných čtvrtí ukrajinským těžkým dělostřelectvem.

Moskva nejednou prohlásila, že Kyjev neplní Minské dohody a protahuje jednání o urovnání konfliktu. MZV RF připomnělo, že Kyjev vyslal na Donbas polovinu své armády. Moskva také vyslovila znepokojení ohledně přesunu vojenské techniky zemí NATO k ruským hranicím a zvýšení počtu západních instruktorů na Donbasu, a z toho důvodu přesunula i svoji armádu k ukrajinské hranici, čímž byla okamžitě prohlášena za agresora. Západní země i nadále poskytují Ukrajině vojenskou podporu, včetně dodávek zbraní, vojenské techniky a navyšování počtu cizích armád, a to všechno je připraveno k rozpoutání vojenského konfliktu na Donbasu.

Zdroj: snews.com

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2020
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!