8 zemí podpoří Rusko v případě vojenského konfliktu s USA

30.01.2022

Rusko nebude v případě vojenského konfliktu s NATO osamoceno. Toto prohlášení učinili dopisovatelé čínské internetové společnosti Sohu.

Konfrontace mezi Ruskou federací a Západem se dostává na novou úroveň. Návrh Moskvy na vzájemné bezpečnostní záruky nenašel bohužel v USA odezvu. Washington a někteří jeho spojenci navíc začali situaci kolem Ukrajiny znovu vyhrocovat a šíří fámy o "ruské invazi". V této souvislosti čínští analytici připouštějí možnost vojenského střetu mezi Ruskou federací a Spojenými státy.

"Spojené státy jako jediná světová supervelmoc mají v současné době zcela jasnou obrannou výhodu oproti všem svým konkurentům, a to jak z hlediska vojenských investic, tak vědeckého a technologického potenciálu. Důvodem je její obrovský vojenský rozpočet," píše čínská internetová společnost.

USA mají výhodu členství a zároveň neoficiálního velení aliance NATO, což dává Pentagonu o to větší důvod počítat s pomocí spojenců, z nichž někteří jsou velmi ochotní postavit se Rusku. Na druhé straně, Moskva může také zcela oprávněně počítat s (ne malou) vojenskou pomocí v případě vojenského konfliktu. Podle analytiků v Číně podpoří Ruskou federaci bez váhání hned osm zemí. Mluvíme především o bývalých republikách SSSR: Bělorusku, Kazachstánu, Arménii, Tádžikistánu, Uzbekistánu, Kyrgyzstánu a Turkmenistánu. Autoři článku považují i Sýrii za jednoho z osmi spojenců Ruska. Taková podpora spolu s působivým arzenálem nejmodernějších zbraní umožňuje Moskvě počítat v jakékoliv konfrontaci s nepřekvapujícím úspěchem.

Zdroj: novarepublika.cz

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!