V USA jsou nasazovány bezpečnostní síly, tzv. „zelení mužíčci“ 

25.07.2020

Americká média jsou zděšena tím, co se děje v některých městech Spojených států. Neznepokojují je ale masové protesty, zabití policisté, vypálené obchody a čerpací stanice, ani hromadné nepokoje s použitím násilí. Znepokojují je po zuby ozbrojené neoznačené bezpečnostní síly - tzv. "zelení mužíčci".

"Zelení mužíčci" se objevili v amerických městech a již začali zadržovat (a odvádět neznámo kam) nejaktivnější účastníky pouličních střetů, loupeží, rabování a pokusů o obsazení federálních institucí.

Zástupci mediální komunity a příznivci Demokratické strany jednoznačně identifikovali zdroj problému: podle jejich odhadů za to může opět (i když zatím neví do jaké míry) ruský prezident, od něhož Donald Trump údajně převzal spolehlivou taktiku použít proti politickým oponentům "zelené mužíčky". Nejedná se o metaforu nebo přehánění, ale o suché konstatování absolutní mediální hysterie, v jejímž rámci je americký prezident obviněn z rozpoutání vojenské agrese proti konkrétním americkým státům a městům, jejichž vedení tvoří členové Demokratické strany, a všemi možnými způsoby podporují masivní akce politického násilí, které otřásají Amerikou téměř dva měsíce.

Situace se zhoršuje také v důsledku toho, že Donald Trump oznámil zahájení "zvláštní operace", během níž bude rozšířena činnost federálních ozbrojených struktur proti údajným antitrumpovým aktivistům, účastnícím se masových nepokojů, vandalismu a politického násilí.

"Prezident Donald Trump pošle 'velkou vlnu' federálních bezpečnostních sil do měst napříč Spojenými státy, aby potlačil kriminalitu. Republikánský prezident se v souvislosti s rozšiřujícím se násilím zaměřuje na Chicago a dvě další města, spravovaná demokraty.

Hlavní ranní show americké televizní stanice MSNBC uvedlo: "Obavy, že Trump používá 'zelené mužíčky',  rostou. Prezident Trump nasazuje do amerických měst do maskáčů oblečené federální jednotky a pozvaní hosté diskutují o důsledcích pro americká města během následujících prezidentských voleb, které, jak už Trump prohlásil, budou zfalšovány."

Zdroj: worldbulletin.net

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2023
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!