Pentagon vyslal do okolí Washingtonu 1 600 vojáků

05.06.2020

Okolo 1,6 tisíce vojáků bylo vysláno do okolí Washingtonu, kde probíhají protesty kvůli smrti Afroameričana George Floyda, informovala agentura Reuters s odkazem na oficiálního zástupce Pentagonu Johnathana Hoffmana.

"Vojáci, vykonávající povinnou vojenskou službu, byli rozmístěni na základnách v okolí Washingtonu, ale nikoliv v samotném Washingtonu," citovala agentura Reuters zástupce Pentagonu J. Hoffmana.

Hoffman upřesnil, že vojáci jsou ve stavu zvýšené bojové pohotovosti, ale zatím nepomáhají policii, ani bezpečnostním složkám měst.

Nehledě na zákaz vycházení se stále u Bílého domu schází protestující, kteří skandují různé slogany, včetně výzev k odstoupení prezidenta Donalda Trumpa.

Prezident Trump na Twitteru označil Washington za "nejnebezpečnější místo na Zemi". Podle oficiálních informací protestující v hlavním americkém městě zapalují policejní auta, dva policisté byli zraněni a celkem bylo zadrženo asi 300 protestujících.

Útoky na novináře

Američtí policisté také několikrát vystřelili na ruskou novinářku gumovými projektily. K incidentu došlo během protestů u Bílého domu. Novinářce nepomohl ani novinářský průkaz.

Protesty v USA

Nepokoje v amerických městech vypukly po zabití Afroameričana George Floyda v Minneapolisu, který byl usmrcen při zatýkání. Na internetu se objevily záběry, jak ho tři policisté spoutali, povalili na zem a následně mu jeden z nich klečel na krku. Oficiální výsledky pitvy prokázaly, že Floyd zemřel na udušení.

Lidé vyšli do ulic s požadavky zastavení policejní zvůle a brutality. Protesty a nepokoje jsou ale doprovázeny rabováním. Ve Washingtonu a dalších městech byl vyhlášen zákaz vycházení.

Zdroj: en.abna24.com

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!