Ministr Kulhánek se stal kandidátem na "idiota roku"

22.04.2021

Ministr Kulhánek včera uvedl: "Ruská federace má do zítra do 12:00 čas, aby umožnila návrat všech vyhoštěných diplomatů zpět na velvyslanectví v Moskvě... Pokud se naši diplomaté nebudou moci vrátit do Moskvy, hned zítra odpoledne rozhodnu o snížení počtu pracovníků na ambasádě Ruské federace v Praze, aby odpovídal současnému stavu na českém velvyslanectví."

To jsou slova, kterými se ministr neexistujících zahraničních věcí ČR Kulhánek stal kandidátem na "idiota roku." 

"Vetkl jimi další šaškovskou rolničku do už tak bambulemi a zvonečky bohatě poseté čapky největšího kašpara evropské politiky, za kterého je naše země obecně považována. Snažit se z úrovně de facto neexistujícího státu tímto arogantním tónem ultimativně diktovat jaderné velmoci, která dokázala vyhrát druhou světovou válku a dává jasně najevo, že se nelekne ani celé aliance NATO, je zhruba ekvivalentní štěkotu mrňavého ratlíka na mohutného medvěda z tajgy, kráčejícího kolem plotu neochvějně svou cestou a naprosto ignorujícího uštěkané zmetky, pletoucí se mu do cesty," uvedl Jaroslav Štefec na Facebooku.

Myslím, že panu Kulhánkovi se za poťouchlého povzbuzování našich "západních spojenců" právě definitivně podařilo zpřetrhat diplomatické vztahy s Ruskou federací. A možná nejen to. Pravděpodobně i významně nahrál Vladimíru Putinovi v jeho snahách dostat do Ruska zahraniční výrobu a peníze. Růst nezaměstnanosti v Kunovicích a dalších místech, kde působí firmy, které vlastní občané RF, se velmi bolestně projevuje zejména v době postcovidové. Je to další "zářez", který si může Babišova vláda udělat do pažby pomyslného koltu, kterým zcela promyšleně, bezhlavě a cílevědomě likviduje českou ekonomiku.

Možná pan Kulhánek svými naprosto iracionálními a doslova pitomými amatérskými kroky splní sny madam Langšádlové a Pekarové a dosáhne definitivního uzavření nejen pro ČR velmi významné ruské ambasády v Praze, ale i bezvýznamné české ambasádičky v Moskvě. Každopádně nás jeho kroky významně posunuly k definitivnímu konci české jaderné energetiky (aniž to většina lidí v ČR zatím byť jen tuší) a nejspíš nejen jí.

S těmito naprosto nesmyslnými kroky se mi vybavuje docela trefný vtip, který ke mně nedávno doputoval, a v němž se Vladimír Putin ptá pomyslně Jana Hamáčka: "Honzo, ty máš kotel na plyn?" a na jeho překvapenou odpověď "Mám, proč?" Putin odpovídá se smíchem "Tak ho vyhoď!"

Publikováno na webu: www.novarepublika.cz/