Po zásahu proti Freedom Convoy učinil Trudeau šokující oznámení

23.02.2022

Každému občanovi by pomalu mělo být jasné, že žádný ze západních "vůdců" nedělá politiku pro své vlastní lidi.

Beckernews: Kanadskému ministerskému předsedovi byly uděleny "nouzové pravomoci" podle zákona o výjimečném stavu, aby rozdrtil hnutí Freedom Convoy a přiměl vládu, aby "uznala základní lidská práva a svobody občanů."

Nouzový zákon mu dává pravomoc zavést stanné právo, označit Kanaďany za nepřátele státu bez soudu, zabavit jejich bankovní účty a učinit z nich na desetiletí politické vězně. Ale nebojte se, Justin Trudeau zaujímá následující stanovisko.

"Kanada a naši spojenci budou bránit demokracii," řekl Trudeau. O Kanadě však nemluvil. Premiér se zmínil o Ukrajině.

Tyto kroky dnes podnikáme, abychom se postavili proti "autoritářství," pokračoval. "Ukrajinský lid, stejně jako všechny ostatní národy, musí mít možnost svobodně rozhodovat o své budoucnosti. Budeme pokračovat ve spolupráci s našimi mezinárodními partnery na ochraně územní celistvosti Ukrajiny a zabránění další ruské agresi.

Trudeauův autoritářský režim mezitím zatýká politické vězně a odmítá je propustit na kauci - to vše za údajné spáchání ohavného zločinu "výtržnictví". Takový je případ Tamary Lich, organizátorky Freedom Convoy, které bylo v úterý zamítnuto propuštění na kauci a hrozí jí 10 let vězení za pokojný protest proti kanadským očkovacím mandátům!

"Tamaře Lich, jedné z vůdců protestů kanadského Konvoje svobody, byla v úterý zamítnuta kauce na propuštění," uvádí Newsweek.

"Další devětačtyřicetiletý muž byl obviněn ohledně nepokojů za údajnou pomoc při organizaci protestů řidičů kamionu proti omezením COVID-19 a očkovacím povinnostem," uvedl CityNews Toronto.

Kanadská vláda zatkla více než 200 demonstrantů Freedom Convoy podle nouzového zákona. Situace se vyvinula podobně jako při nepokojích z 6. ledna ve Spojených státech, kdy bylo do Kapitolu vpuštěno mnoho pokojných demonstrantů, zatímco krajně pravicoví extremisté provedli předem plánované obléhání volebního sboru. Většina z těchto "MAGA turistů" byla dopadena následnými orgány, činnými v trestním řízení, a držena jako političtí vězni - obviněni z nenásilných trestných činů, jako je "pochod bez povolení".

Ve Spojených státech mezitím Biden požádal o prodloužení údajného "stavu nouze" kvůli slábnoucí pandemii Covid-19. Prohlášení výkonné složky do Kongresu přichází v době, kdy konvoj za svobodu míří přes Ameriku do Washingtonu DC, aby si vyslechl Bidenův projev o stavu unie.

Zdroj: infokuryr.cz

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2023
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!