Pochybná čísla úmrtí na koronavirus
Nejen, že Světová zdravotnická organizace i většina národních zdravotnických agentur používají testy na covid-19 různé kvality, ale určení skutečné příčiny úmrtí je z různých důvodů velmi problematické. Když se podrobněji podíváme na to, jaké definice jsou používány v různých zemích pro "úmrtí, související s covid-19", získáme jinou představu o této údajné "nejstrašnější epidemii", která lidstvo postihla od do doby "španělské chřipky" v roce 1918.

USA a Centrum pro
kontrolu a prevenci nemocí (CDC)
Z médií se dozvídáme, že USA mají dosud největší počet úmrtí na "covid-19", kde na tuto nemoc zemřelo již přes 90 000 lidí. To jsou však velmi pochybná čísla. Americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí nyní provádí velké změny v počtech úmrtí.
Národní centrum pro zdravotní statistiku v Atlantě, zaznamenávající příčinu úmrtí na celostátní úrovni, oznámilo k 5. květnu 39 910 úmrtí na covid-19. V poznámce pod čarou se však uvádí, že jde o "úmrtí na potvrzené nebo pravděpodobné onemocnění covid-19". Nemocnice v USA mají volnost v tom, jak má lékař usoudit, že jde "pravděpodobně" o tuto nemoc. CDC uvádí, že i bez provedení testů se může lékař pouze "domnívat", že šlo o covid-19.
CDC uvedlo, že "ke dni 14. dubna 2020 jsou do počtu případů a úmrtí zahrnovány jak potvrzené, tak pravděpodobné případy a úmrtí." Od té doby počet tzv. úmrtí na covid-19 v USA prudce vzrostl. Ve zprávě CDC se uvádí, že počet nyní zahrnuje "lidi, kteří nikdy nebyli pozitivně testováni na virus, ale pravděpodobně tuto nemoc měli". Pravděpodobná úmrtí jsou úmrtí "bez potvrzujícího laboratorního testování na covid-19". To znamená, že jde pouze o úsudek lékařů.
Nemocnice a lékaři v USA mají také nařízeno, aby uváděli jako příčinu úmrtí covid-19, a to i v případě, když pacient nebyl testován na covid-19. Centrum CDC uvádí, že v "případech, kdy není možné určit konečnou diagnózu covid, avšak existuje podezření či pravděpodobnost na covid-19, může být na úmrtním listě uvedena nemoc covid-19 jako pravděpodobná příčina". Tím se absolutně otevřely dveře pro zneužívání počtu úmrtí na koronavirus v USA.
Velké finanční odměny za pacienty s koronavirem
Zákon CARES z března 2020 umožňuje nemocnicím v USA, z nichž většina je soukromých, aby nově přijímané pacienty považovaly za "pravděpodobně nakažené nemocí covid-19". Tak nemocnice splní podmínky pro to, aby získaly mnohem větší finanční částky z pojištění Medicare.
Dr. McGhee, děkan fakulty zdravotnických věd na univerzitě v New Haven, uvedl, že "zákon CARES schválil dočasné 20% navýšení částek za pacienty s covid-19 z programu Medicare". V důsledku toho "nemocnice, které přijímají hodně pacientů s covid-19, dostávají od vlády peníze navíc".
Dr. Jensen z Minnesoty uvedl, že pokud je pacient s covid-19 připojen na plicní ventilaci - i když jde pouze o pravděpodobný předpoklad, že má covid-19 - nemocnice dostane z programu Medicare až trojnásobně vyšší částku. Pokud nemocnice přijme pacienta s covid-19, dostane 13 000 dolarů. Když je pacient s covid-19 připojen na plicní ventilaci, dostane 39 000 dolarů, tedy třikrát více.
Stručně řečeno, počty úmrtí na covid-19 v USA jsou pofiderní z různých důvodů, v neposlední řadě také kvůli obrovským finančním pobídkám nemocnicím.
Velký počet úmrtí na covid-19 v Itálii
Až donedávna byla Itálie zemí s nejvyšší úmrtností na covid-19 v EU, s ohnisky v Lombardii a sousedních regionech na severu. Itálie má však nejstarší populaci a také nejvíce znečištěné ovzduší v EU, zejména v oblasti Lombardie.
I zde byly definice příčiny úmrtí nejasné. V časopise Americké lékařské asociace skupina italských lékařů, analyzujících vysoká čísla úmrtí covid-19, poukázala na to, že při detailním zkoumání vzorku 355 "pravděpodobných" úmrtí na covid-19, bylo zjištěno, že průměrný věk byl 79,5 let. "V tomto vzorku mělo 117 pacientů (30%) ischemickou srdeční chorobu, 126 osob (35,5%) cukrovku, 72 (20,3%) aktivní rakovinu, 87 (24,5%) atriální fibrilaci, 24 (6,8%) jich trpělo demencí a 34 osob (9,6%) mělo v minulosti mozkovou mrtvici. Z celkového počtu jen tři pacienti (0,8%) neměli žádnou nemoc." To znamená, že z celého vzorku mělo 99,2% pacientů jiné závažné nemoci.
V mnoha zemích je převážně mírná infekce, podobná chřipce, se srovnatelnou mírou úmrtnosti. Nedostatek jednotných testů a další nepřesnosti, jakož i pochybná kritéria pro příčinu úmrtí na covid-19 jsou známkou toho, že je zřejmě nejvyšší čas přehodnotit bezprecedentní opatření.
Zdroj: journal-neo.org