Poslední schůzka politiků před III. světovou válkou? Co dál?

14.09.2022

Pokud ti blázni budou nadále nekontrolovaně pumpovat kyjevskému režimu ty nejnebezpečnější zbraně, pak dříve nebo později naše vojenská ofenzíva dosáhne jiné úrovně. Pokud k tomu dojde, nebudou už žádné hranice a válka se nekontrolovatelně rozšíří do dalších zemí!

Těmito slovy varoval včera Dimitrij Medveděv, jeden z Putinových nejmocnějších mužů Ruska, západní veřejnost před důsledky činnosti jejích politiků. Den předtím ruské rakety Kalibr ukázaly, jak snadno Rusko dokáže vyřadit z provozu 4 velké tepelné elektrárny. Rakety mířily naschvál na trafostanice, a ne na turbíny, které se nedají rychle opravit. Čtyři rakety, které zničily transformátory, vypálila jediná malá loď ruské flotily z Černého moře. Byla to dokonalá ukázka ruských vojenských schopností a možností, jak vést skutečnou válku, a ne tzv. zvláštní operaci.

Včerejší nečekané varování Dimitrije Medveděva před začátkem III. světové války bylo reakcí na plán, který 13. září jménem ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského představil vybraným západním politikům bývalý generální tajemník NATO Anders Fogh Rasmussen. Podle plánu má být Ukrajina "po zuby vyzbrojena nejmodernějšími zbraněmi, technologiemi a má dostat ty nejlepší zpravodajské prostředky", a má se přetvořit v trvalou baštu Západu proti Rusku, a má dostat bezpečnostní záruky, že pokud by byla ohrožena její existence v důsledku protiruské politiky a války, Západ (NATO) vstoupí do války. Podle plánu Rasmussen-Zelensky se odmítají jakékoli mírové dohody s Ruskem, které by zahrnovaly odzbrojení anebo neutralizaci Ukrajiny výměnou za mír.

Rusko plán pochopilo jako pokus Západu vést prostřednictvím Ukrajiny proti Rusku trvalou válku, anebo jako pokus pomocí falešných mírových smluv a slibů vybudovat z Ukrajiny údernou pěst NATO proti Rusku, která nebude součástí NATO a nebude se na ni vztahovat článek 5 o kolektivní obraně, a to proto, aby Ukrajina mohla Rusko samostatně napadat a měla při těchto útocích jistotu, že když začne prohrávat, NATO přijde na pomoc. Rusko dostalo lekci z rozpadu SSSR, kdy se ukázalo, že sliby o nerozšiřování NATO byly určeny jen k oklamání soupeře a podle Medveděva nehodlá chybu opakovat, a to i za cenu III. světové války.

Podle ruského i amerického tisku vzbudila současná ofenzíva Ukrajiny u Charkova mezi některými západními politiky šok a strach z toho, že by válka eskalovala. Podle těchto zpráv se politici obávají zejména dvou scénářů - velkého vítězství Ruska, anebo velkého vítězství Ukrajiny. Velké vítězství Ukrajiny by podle nich vedlo k naprostému rozvratu zásobování světa energiemi a surovinami, a zejména Evropa by utrpěla závratné ekonomické škody. V důsledku tohoto scénáře by se světová hegemonie Číny a Asie stala neodvratnou a rychle dosaženou.

Není proto náhodou, že se diplomatické kanály mezi Ruskem a Západem v posledních hodinách, po měsících ticha, opět nastartovaly, a hlavní oponenti jestřábů NATO - Macron a Scholz - hovořili opatrně telefonicky s Putinem. Oba politici si zřejmě uvědomují, že trvalá ztráta ruských surovin a energií znamená sociální bouře v Evropě a úplný zánik evropského průmyslu.

Evidentně i jestřábi se činili. Jak už bývá evropským folklórem před důležitými volbami v zemích EU, kde hrozí odklon od jestřábí politiky - objeví se zaručená kompra, že ta či ona partaj či politik jsou placeni z Ruska. Tak jako se loni před českými volbami objevily Pandora Papers proti Babišovi, tak jako se v Rakousku zjevila aféra Strache, která skončila před lety pádem vlády, a před pár dny odsouzením dodavatele tehdejších kompromitujících videí Juliana Hessenthalera na několik let vězení, neboť se zjistilo, že nešlo o žádného oznamovatele korupce, ale o mimořádně mazaného a zdatného dealera kokainu. Tak se nyní před klíčovými italskými volbami objevili nové Italia Papers, které mají dokazovat propojení italských odpůrců EU, migrace a zelené politiky s Ruskem, a hlavně jejich vyplácení stovkami milionů EUR z ruských bank.

Obdobně se jestřábi zřejmě činili včera i na Kavkaze. Ázerbájdžán předevčírem v noci eskaloval napjatou situaci v Náhorním Karabachu a zahájil masivní palbu na slabší arménské jednotky na linii příměří sjednaného Ruskem po jejich poslední vzájemné válce. Ruská vojska v Arménii byla uvedena do stavu pohotovosti a Rusko na žádost Arménie zahájilo jednání o klidu zbraní. Jakmile k eskalaci došlo, česká média spustila svůj kolovrátek o upadajícím vlivu Ruska v oblasti. Brusel, ze kterého mají na Kavkaze všichni legraci, nabídl zprostředkování příměří, které už bylo Ruskem ráno zprostředkováno. Jak se bude situace v oblasti vyvíjet je diskutabilní - Arménii podporují Rusko a Irán, Ázerbájdžán podporuje Turecko, ale do situace se snaží zamíchat USA a samozřejmě Brusel.

Na konfliktu o Náhorní Karabach je podivné to, že vypuknul nějakou podivnou náhodou zrovna v době, kdy do oblasti míří na svou první zahraniční cestu po covidu-19 čínský prezident!

Podle japonských analýz čínský prezident svou cestou těsně před sjezdem KS Číny do Kazachstánu demonstruje ani ne tak svou a čínskou podporu Rusku a Putinovi, která je zřejmá a bude okázalá, ale ukazuje západním jestřábům, kteří se uplynulá léta snažili zařídit, aby měl na sjezdu problémy, a aby byl svržen prokorupční klikou, že před sjezdem, je už tak silný, že se nemusí ničeho bát.

V Samarkandu budou Xi a Putin demonstrovat vznik nové aliance proti Západu. K Indii, Číně, Rusku a čtyřem postsovětským republikám střední Asie (Kazachstán, Uzbekistán, Tádžikistán a Kyrgyzstán) přibude za pár dní nový člen Írán. Rusku se tak otevírá poprvé v dějinách obchodní cesta do Asie přes íránské území a Perský záliv. Přes toto území mají díky čínským investicím proudit nejprve vlaky a později dokonce lodě nově zbudovaným kanálem, který má Perský záliv propojit přes Kaspické moře a řeku Volhu s Baltským mořem.

Názor Japonců: Putinův světonázor, který staví Západ jako upadající koalici ovládanou USA, která má za cíl spoutat - nebo dokonce zničit - Rusko, se shoduje s názorem Si Ťin-pchinga, který Čínu představuje jako alternativu k uspořádání po druhé světové válce, vedenou USA.

Světoví analytici si povšimli, že v době sílící hospodářské krize budou Rusko, Čína, Írán a Indie a země střední Asie uzavírat obrovské obchodní a investiční smlouvy. Jak poznamenali japonští analytici - Rusko a Čína se chystají propojit svá území novými plynovody, které budou brzy přepravovat 50 miliard m3 plynu ročně. Se stávajícími propojeními tak Rusko začne Číně dodávat 2/3 plynu, který dodávalo Evropě. Další plyn si smluvně před pár dny zajistilo ze Sachalinu Japonsko, a ani Indie a další země Asie nehodlají v nákupech ruského plynu zaspat. EU už nebude muset bojkotovat ruský plyn, protože pofrčí trubkami na východ.

Putin včera, aby demonstroval vynikající vztahy s Pekingem, vyslal do Číny nového velvyslance, a to ve vysoké pozici, zástupce ministra zahraničí. Číňané Putinův skvělý diplomatický tah ocenili. Podle Číny jsou viníkem války na Ukrajině USA, a Čína podporuje mírové řešení.

Hlavním poselstvím schůzky Putin - Si je jasné sdělení Západu - držíme spolu, dejte si pozor. Čína ví, že po případném pádu Ruska by byla další na řadě. To činí Rusko ekonomicky neporazitelným a Čínu nenapadnutelnou do doby, než za pár let překoná vojenské schopnosti USA.

Svět se tak díky plánu Zelenský-Rassmusen dostal na pokraj třetí světové války. Rusko se cítí s Čínou v zádech a s Indií a Íránem po boku natolik silné, že nebude tolerovat žádné pokusy o vytvoření válečnické Ukrajiny, která má za EURA a dolary trvale ohrožovat a napadat Rusko, dokud se nerozpadne. Proto Medveděv jasně pohrozil Západu, že v případě nutnosti Rusko zahájí skutečnou válku. Že tedy cíle odzbrojení Ukrajiny bude dosaženo buď politicky, ekonomicky nebo vojensky. Poslední vývoj ukazuje, že Putin dával minulý týden přednost ekonomickému vítězství ve válce. Plán Zelenský-Rassmusen je možná posledním pokusem jestřábů v NATO vývoj zvrátit.

Bruselu, Washingtonu a Kyjevu se za jediný rok s pomocí fialové kliky z Prahy podařilo spojit světovou surovinou banku (Rusko) se světovou továrnou (Čína), a k tomu nahnali do jednoho stáda ještě Indii, Írán a další země. Teď bude na Západě několikaletá ekonomická krize, bída a nezaměstnanost, a občané Západu se budou dívat, jak díky levným energiím nová aliance ze Samarkandu vzkvétá.

Indie před pár dny nedodržela dohody o klimatu a suspendovala uzavření uhelných elektráren. Indie a Rusko s podporou Číny už loni zablokovaly v Radě bezpečnosti pokus o rozšíření tzv. klimatické agendy USA.

Bruselský Green Deal spojuje všechny obyvatele planety proti EU a USA - pod vedením Číny, Ruska a Indie! Už teď se díky zelené bruselské politice nedoplatíme elektřiny, zavírají se továrny a máme se masivně zadlužit. Není možné, aby EU měla drahé energie a prosperovala, když zbytek světa má energie levné a snadno dostupné. Není možné vést válku, když cenu elektřiny už nedokáže nikdo platit. Výrobky, vyrobené díky takto drahé elektřině, si přeci nikdo nekoupí! Ale jediné řešení, které v Bruselu zatím vymysleli, je Rasmussen-Zelenského plán na nekonečnou válku proti Rusku a tištění nekrytých miliard na úhradu cen elektřiny a plynu, což vyvolá jen děsivou inflaci a státní bankroty! Snad to společně nějak přežijeme.

Zdroj: infokuryr.cz

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!