Generál Šándor: společnost je umlčována

04.01.2022

Rozdělená společnost a umlčování jiných názorů. Mnohým tato situace už vadí a mezi nimi je i bývalý náčelník vojenské zpravodajské služby, generál Andor Šándor, který kritizuje dnešní vládnoucí strukturu.

Nejsou to pouze totalitní režimy, které se snaží umlčovat nepohodlné názory. Jak se ukazuje, děje se to i v demokratické společnosti. Alespoň si to myslí bezpečnostní analytik Andor Šándor.

"Bezohledná ignorace a potlačování menšinového názoru nebyla doménou minulého režimu, jak si mnozí mysleli, ale je to modus operandi vládnoucích struktur i dnes."

Již dříve Šándor vyčítal politikům i odborníkům absenci jakékoli sebereflexe, zejména když se jedná o otázku účinnosti vakcín proti koronaviru či jakými opatřeními se podaří zvítězit nad covidem-19.

Vadí mu i to, jak vláda o opatřeních rozhoduje. Zejména jde o rozhodnutí končící vlády Andreje Babiše (ANO) zavést povinné očkování pro určité skupiny obyvatelstva a prohlášení nastupující vlády, že vyhlášku zruší a nic se neděje.

Nelíbí se mu ani strašení lidí katastrofickými scénáři ze strany některých samozvaných expertů, kteří dostávají v médiích velký prostor namísto těch věhlasných expertů.

"Do pandemie mluvila spousta lidí a jednoznačně lidi mátli. Velkou chybou bylo to, že vláda místo toho, aby zvolila občany jako partnery k dialogu, přistoupila na trend brutálního strašení. Vidím vědce s očima podlitýma krví, jak strašili lidi mrazáky plnými mrtvol. To mi přišlo naprosto nezodpovědné, a to bude jeden z dalších dopadů na psychice, který si poneseme asi ještě hodně dlouho," řekl na konci loňského roku Šándor v rozhovoru pro server ParlamentníListy.cz.

"Veřejnoprávní Česká televize zvala jen ty, kteří se hodili do oficiální linie. Ti, kteří měli jiný názor, byli dezinformátoři. Takto se dá udělat motto České televize - máš-li jiný názor, jsi dezinformátor. Platíš koncesionářské poplatky, aby ses mohl dívat na toho, koho ti předkládáme, ale my ti předložíme jenom toho, koho my uznáme za vhodného, a je-li tu někdo s jiným názorem, tak toho u nás v ČT neuvidíš, protože ho k nám nepustíme," dodal bývalý náčelník vojenské zpravodajské služby, generál Andor Šándor k chování veřejnoprávní České televize.

Zdroj: cz.sputniknews.com

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2020
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!