Povstalci v Sýrii chystali další provokaci s chemickými látkami

09.03.2020

Syrští vojáci objevili ve městě Sarakíb v provincii Idlib chemické jedovaté látky, což svědčí o tom, že se teroristé opět pokoušeli o provokaci, z níž by byl opět obviněn syrský režim, uvedl místní zpravodajský kanál.

V jednom domě v obytné čtvrti Sarakíb objevili vojáci během prohlídky nádobu s tekutinou a prostředky chemické ochrany.

"Během prohlídek vytipovaných domů bylo nalezeno výbušné zařízení a nádoba se žlutou tekutinou. Podle výsledků předběžného rozboru objevené tekutiny se jedná o chlór," sdělil důstojník syrské armády.

Ženisté zneškodnili nástražné výbušné zařízení, které mělo chemickou látku rozmetat po okolí. Na místě i nadále pracují specialisté.

Ruské Centrum pro usmíření znepřátelených stran v Sýrii již dříve informovalo, že se skupina přibližně 15 teroristů pokusila vyhodit do povětří munici spolu s nádržemi s otravnými chemickými látkami v západní čtvrti města Sarakíb, aby zmařili ofenzívu vládních sil - neboť by byla obviněna syrská armáda z použití zakázaných otravných látek.

Nejspíše kvůli neprofesionalitě a nedostatku zkušeností s nakládáním s otravnými látkami byla jedna nádoba neodborně hermeticky uzavřena, což způsobilo otravu teroristů, kteří provokaci připravovali.

Moskva spolu s Damaškem již delší dobu obviňují povstalce a s nimi spřízněnou organizaci Bílé přilby z organizování provokací s chemickými zbraněmi, ze kterých následně obviňují syrské ozbrojené síly. Jedná se o snahu přinutit západní země vojensky zakročit proti syrské armádě.

Teroristé se v Idlibu při přípravě provokace sami otrávili chemickou zbraní 

Teroristé plánovali provokaci s použitím chemických zbraní ve východní části zóny v provincii Idlib, sdělilo ve středu ruské Centrum pro usmíření znepřátelených stran v Sýrii.

Nepopiratelné důkazy byly získány včera při útoku syrské armády na teroristy fronty Hajat Tahrír al-Šám a vyhnání teroristů z města Sarakíb.

Velení syrské armády k tomu dodalo, že důkazy budou zveřejněny v nejbližší době.

Zdroj: en.abna24.com

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2023
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!