Tomio Okamura: Milion chvilek chce využít 17. listopad pro politické účely 

15.11.2019

V souvislosti s konáním další demonstrace spolku Milion chvilek pro demokracii, která proběhne 16. - 17. listopadu, se předseda SPD Tomio Okamura rozhodl na Facebooku okomentovat cíle tohoto hnutí.

Na úvod politik poznamenal, že na předešlých demonstracích v Praze vystoupili coby řečníci politici ODS, TOP 09, Piráti, KDU-ČSL, ČSSD a STAN. Žádný jiný zástupce další politické strany pozván nebyl.

"Pan Mikuláš Minář (lídr spolku Milion chvilek pro demokracii) na svých shromážděních pomlouval prezidenta Zemana, také SPD, přestože naše hnutí ve vládě není, a nikdy jsme pro tuto vládu nehlasovali. Takže je zcela zřejmé, že se jedná o politickou předvolební akci s cílem podpořit výše uvedené politické strany, a tak je třeba na tyto akce nahlížet."

"Samozřejmě, že právo demonstrovat má každý občan a buďme za toto právo rádi," píše lídr strany.

Dále Okamura poukazuje na to, že pořadatelé akce žádají odchod vybraných politiků (Miloše Zemana, Andreje Babiše a Marie Benešové), zároveň však kritizují stranu SPD, která jako jediná ve Sněmovně navrhla demokratický zákon o referendu, přímé volbě a odvolatelnosti politiků a jejich hmotné odpovědnosti.

"A právě tyto naše návrhy zákonů již dva roky blokují politici stran, kteří vystupují na demonstracích Milionu chvilek a mluví o prosazování demokracie. Jak podivné," uvedl Tomio Okamura. "Na tomto faktu tedy jasně vidíme, že aktivistům z Milionu chvilek vůbec nejde o prosazování demokracie," neskrývá své rozhořčení Okamura.

Podle jeho názoru je cílem spolku Milion chvilek znevážit a neuznat výsledky demokratických voleb a "majdanizovat politiku". Dodal, že v tomto případě jde o zásadní popírání výsledků demokratických voleb.

"Demokracie je spojena i s odpovědností přijímat výsledky hlasování voličů," uvedl.

Plánovaná akce spolku Milion chvilek je spojena s konkrétními představiteli některých politických stran tzv. "demobloku", a kvůli zájmům těchto stran se neštítí zneužít výročí 17. listopadu.

Zdroj: snews.com