Předsednictvo ČSSD Ústeckého kraje vyzvalo Hamáčka k rezignaci

23.08.2019

Předsednictvo ČSSD v Ústeckém kraji vyzvalo předsedu strany Jana Hamáčka, aby se vzdal svého postu. Ústečtí sociální demokraté tak zareagovali na situaci kolem jmenování ministra kultury a možné vyloučení Jaroslava Foldyny ze strany.

Krátce poté, co se Michal Šmarda obrátil na předsedu Hamáčka, aby jeho nominaci na post ministra kultury stáhl, předsednictvo sociálních demokratů v Ústeckém kraji vyzvalo šéfa strany k rezignaci. Krajské předsednictvo ČSSD se na tom jednomyslně shodlo, uvedl předseda Miroslav Andrt.

Severočeští sociální demokraté také považují účast jejich strany v menšinové vládě s ANO za neúspěšný projekt.

"S ohledem na tyto skutečnosti vyzýváme předsedu ČSSD Jana Hamáčka k rezignaci na funkci předsedy strany," uvádí se v prohlášení.

Ústecké předsednictvo ČSSD také odmítá snahy o vyloučení poslance Jaroslava Foldyny z ČSSD pro jeho politické názory.

"Foldyna není ani sociální, ani demokrat"

Před nedávnem Jaroslav Foldyna uvedl, že může být z ČSSD pro své názory vyloučen.

Není to poprvé, kdy Foldyna čelí kritice svých stranických kolegů kvůli svým názorům.

V souvislosti s pochodem Prague Pride uvedl, že někteří sociální demokraté "možná trpí heterofobií" a vyslovil se pro podporu tradiční rodiny, čímž sklidil tvrdou kritiku ze strany ministra zahraničí Tomáše Petříčka a ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (oba za ČSSD). Petříček jeho jednání okomentoval, že všechny kroky Foldyny jen dokazují, že "není ani sociální, ani demokrat".

Zdroj: snews.com