Převrat v Kazachstánu je součástí americké agrese proti Rusku

06.01.2022

Kazašský prezident Tokajev považuje nepokoje v Kazachstánu za vnější agresi, protože podle jeho slov teroristické gangy, které v zemi vyvolaly nepokoje, měly zahraniční výcvik.

Dále řekl, že u Alma-Aty probíhá tvrdý boj mezi teroristickými gangy a výsadkáři ministerstva obrany.

Ministerstvo vnitra Kazachstánu navíc před malou chvílí poskytlo první informace o obětech. Během nepokojů podle něj zahynulo 8 policistů a příslušníků Národní gardy, dalších 317 bylo zraněno.

Demonstranti měli podle několika zdrojů získat zbraně, a to nejen od ozbrojených příslušníků policie a armády, ale také z vyrabovaných skladů zbraní.

V Alma-Atě začala protiteroristická operace celkem úspěšně a první výsledky jsou takové, že letiště by mělo být opět pod vládní kontrolou.

Podle posledních informací Kazachstán požádal Rusko o pomoc na základě dohody OSKB (Organizace Smlouvy o kolektivní bezpečnosti), jelikož OSKB je pod vedením Ruska.

Podle některých zdrojů měli být do Kazachstánu vysláni specialisté ruské soukromé vojenské společnosti, aby převzali pod kontrolu nejdůležitější ruské objekty, včetně vojenských, které jsou v této zemi umístěny.

Podle posledních informací vydal ruský prezident Vladimir Putin příkaz k přípravě vojenské pomoci Kazachstánu. Za celou operaci by měl nést odpovědnost náčelník generálního štábu ozbrojených sil Ruské federace a první náměstek ruského ministra obrany Valerij Gerasimov.

Je jasné, že Rusko nemůže za žádných okolností dopustit pád Kazachstánu, tedy jeho předání USA, popř. proamerické loutkové vládě.

Strategické zájmy tam má kromě vojenských objektů také kosmodrom Bajkonur, což je základna pro starty kosmických raket, odkud jsou do vesmíru vypouštěny satelity a vesmírné lodě.

Z geopolitického hlediska je to tedy strategičtější území, než Ukrajina, a proto Rusko bude v tomto případě jednat rozhodně a rychle!

Zdroj: czechfreepress.cz

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!