Lukašenko nařídil mobilizaci části běloruské armády!

21.09.2022

Ruskému ministerstvu obrany unikl mobilizační rastr v předvečer oznámených referend Doněcké, Luhanské a Chersonské lidové republiky o připojení k Ruské federaci!

Kreml podle informací nedostal od Dumy ústavní oprávnění k mobilizaci bez vstupu nepřátelských vojsk na území Ruské federace! Proto bylo v pondělí večer rozhodnuto urychlit referenda, aby byla splněna podmínka napadení ruského území vojáky nepřítele! Moskva začne přijímat zahraniční žoldnéře ze Severní Koreje, Číny, Libye, Súdánu a dalších zemí, oznámil starosta!

Situace okolo speciální vojenské operace na Ukrajině začala v pondělí večer dramaticky eskalovat, ovšem jinde než na ukrajinském bojišti. Podle exkluzivních informací naší redakce v pondělí večer Kreml rozhodl o okamžitém urychlení referend o připojení k Ruské federaci Doněcké, Luhanské, Chersonské a Záporožské oblasti z důvodu, že Vladimir Putin po nočním jednání s vrchními předáky Ruské dumy nedostal souhlasné stanovisko s částečnou mobilizací ruské armády z důvodu, že to podle právníků neumožňuje ruská Ústava za jiných okolností, než je faktické napadení svrchovaného území Ruské federace způsobem a formou, kterou bez mobilizace ruské armády prokazatelně nelze vyřešit.

Alexander Lukašenko nařizuje mobilizaci části běloruské armády
Alexander Lukašenko nařizuje mobilizaci části běloruské armády

Raketové útoky ukrajinské armády na ruská pohraniční města, jako byl Belgorod, nejsou dostatečným důvodem pro mobilizační dekrety. Podle našich informací považují právníci a odborníci na ruské ústavní právo situaci opravňující mobilizaci ruské armády jen tehdy, pokud fyzicky na území Ruské federace vstoupí noha cizího nepřátelského vojáka v rámci rozvinuté pozemní invaze. Pouze v takovém okamžiku, na obranu svrchovanosti vlasti, má ruský prezident oprávnění a podporu Dumy k vyhlášení mobilizace.

Referenda o připojení k Rusku se budou konat ve čtyřech odtržených oblastech Ukrajiny a na veřejnost unikl rastr mobilizace

Kreml se proto v pondělí večer po intenzivním a horečném telefonickém jednání dohodl s představiteli DLR, LLR a podle posledních zpráv i Chersonu a Záporoží, že společně vyhlásí konání referend o připojení těchto republik k Ruské federaci, která se budou konat od pátku 23. září do úterý 27. září. Jedině po připojení těchto republik k Ruské federaci bude možné operace ukrajinské armády na těchto územích považovat za invazi na území Ruské federace a Kreml bude mít oprávnění a rovněž podporu Dumy k vyhlášení mobilizace, která už dokonce je připravena a bude mít zřejmě 3 fáze! Ministerstvu obrany Ruské federace totiž unikl tzv. rastr, tedy povolávací mobilizační tabulka, která rozepisuje, jaké ročníky v jaké fázi budou povolávány. O tom, že Kreml se rozhodl k mobilizaci, se šíří informace již několik dní a unikají zprávy ze všech možných ruských státních zdrojů.

Mobilizační rastr Ruské armády
Mobilizační rastr Ruské armády

Až dosud však Kremlu chyběl mandát k mobilizaci, protože mobilizovat ruské vojáky k operaci v cizí zemi, aniž by ta země svými vojsky fyzicky Ruskou federaci napadla, je prostě pro Kreml politicky neprůchodné, a to i u vlastních poslanců Jednotného Ruska v Dumě.

Mobilizaci vyhlásíme jen po faktické invazi ukrajinských vojáků na ruskou půdu..., zaznívá z Dumy už několik dní. A faktickou invazí tak bude, když ukrajinská armáda bude operovat na území Doněcké lidové republiky, kde je ukrajinská armáda dosud zakopána, i když pomalu ustupuje, a rovněž za invazi budou považováni ukrajinští vojáci v oblasti Chersonu.

Prezident Lukašenko také oznámil mobilizaci části běloruských vojsk... a ještě něco k tomu

Jenže situace a eskalace je asi podle všeho mnohem horší a mnohem větší, než si dosud dokážeme představit. Běloruský prezident Alexander Lukašenko totiž právě vystoupil na běloruských televizních kanálech, kde oznámil částečnou mobilizaci běloruské armády z důvodu, že bezpečnostní situace je vážná, až dokonce nebezpečná. Jenže Lukašenkovo vystoupení, ve kterém se snažil situaci před diváky zlehčit, že o nic nejde, že jde jenom o kontrolu vojáků a jejich připravenosti, nebudilo zrovna velkou důvěru, že o nic nejde, protože Lukašenko se během projevu fatálně prořekl.

Video: https://aeronet.news/video-lukasenko-v-televiznim-vystoupeni-naridil-mobilizaci-casti-beloruske-armady-ruskemu-ministerstvu-obrany-unikl-mobilizacni-rastr-v-predvecer-oznamenych-referend/

Máte to zachycené na videu výše. Lukašenko totiž mobilizaci vysvětloval tím, že je potřeba zjistit, aby se vidělo, kdo vlastně do mobilizačních vojsk Běloruska přijde a jakými zbraněmi vlastně budou disponovat. Je jasné, že nemluvil o vlastních běloruských vojácích, protože to by vypadalo trapně, že prezident a běloruská armáda neví, jakými zbraněmi jsou ze skladů ministerstva obrany vybaveni jejich vlastní záložáci.

Lukašenko doslova prohlásil, že je potřeba vidět a zjistit, jaké budeme mít u nás bojovníky a jaké mají vlastně zbraně. Tohle přeřeknutí pouze odhalilo, že Kreml zřejmě naplánoval otevřít běloruský válečný front proti Ukrajině se zahraničními žoldáky, kteří si přinesou a přivezou vlastní zbraně. Půjde doopravdy o bojovníky z dalekých zemí, kteří budou mobilizováni a začleněni do běloruského frontu. 

Moskevský starosta oznámil, že město ve spolupráci s ministerstvem obrany začne zřizovat registrační centra po žoldáky ze spřátelených zemí

Rusko začne přijímat zahraniční žoldnéře ze Severní Koreje, z Číny, Libye, Sýrie a Súdánu v počtech, kterých by mohlo být až 100 000 mužů. V úterý to oznámil moskevský starosta Sergej Sobjanin, že hlavní město v rámci pomoci ministerstvu obrany rozmístí v celé metropoli operační centra pro příjezd, nábor, registrace a dočasné ubytování zahraničních žoldnéřů.

Prořeknutí Alexandera Lukašenka je klíčová informace, protože se z toho dá usuzovat, že zahraniční žoldnéři budou nasazeni na běloruský front směrem na Kyjev, z čehož bude na Ukrajině naprostý masakr - a to doslova.

Sergej Sobjanin a Vladimir Putin
Sergej Sobjanin a Vladimir Putin

Čína se zřejmě rozhodla pro konečné řešení Taiwanské otázky, ale k tomu potřebuje mocného spojence, Ruskou federaci, protož Čína nemá zatím odvahu jít sama proti USA, i když se jedná pouze o malý ostrov s relativně malou vojenskou obranou. Čína chce mít podle všeho podíl na pomoci Moskvě na Ukrajině, aby Peking následně měl Moskvu zavázanou pro plnou podporu operací Pekingu proti Taiwanu. Také otevření běloruského frontu je možné považovat za změnu doktríny Kremlu, který považoval spec-operaci za malou komorní epizodu, která bude hotová raz dva. Namísto toho se ukázalo, že Američané chtějí obětovat celou Ukrajinu a všechny Ukrajince do války s Ruskem.

Moskva začne formovat Interbrigády stejně jako Kyjev

Přestože Kreml připravil podmínky pro příjem zahraničních žoldnéřů, kteří budou pocházet zejména z Číny a ze Severní Koreje, která podle Komsomolské pravdy neoficiálně již přislíbila Moskvě sama o sobě 100 000 dobrovolníků, je velmi reálné, že to nebude stačit, protože podle odborníků na válečné operace je potřeba k denacifikaci a hlavně k demilitarizaci celé Ukrajiny minimálně 750 000 až 1,5 milionu vojáků.

Ukrajina bude muset být obsazena úplně celá, protože dokud bude někde existovat část neobsazené Ukrajiny, tak z té části budou Američané útočit a hnát poslední zbytky Ukrajinců do války s Ruskem.

Podívejte se na toho feťáka níže na obrázku, už si dovoluje vyhrožovat i Německu. Kromě toho se ukazuje, že v poslední době velké části ukrajinských vojsk už netvoří Ukrajinci, ale celé obrovské oddíly stovek a dokonce tisíců zahraničních žoldáků.

Volodymyr Zelenský se v rozhovoru rozčiluje na Německo, že nechce Kyjevu dodávat útočné zbraně
Volodymyr Zelenský se v rozhovoru rozčiluje na Německo, že nechce Kyjevu dodávat útočné zbraně

Na Ukrajině se tak opakuje příběh Španělské války ve 30. letech minulého století, ve které v pozdější fázi už bojovaly hlavně cizinecké sbory v rámci tzv. Interbrigád. A podle všeho se zdá, že Ukrajinci již své Interbrigády mají a poprvé se ukázaly v Charkovské oblasti v boji o město Izjum. Kreml se proto rozhodl, že se Interbrigádám nebude bránit a rovněž je začne formovat, a to přímo v Moskvě za asistence radnice.

Referenda ve 3 odtržených oblastech Ukrajiny o urychleném připojení k Ruské federaci tak jsou cestou k vyhlášení mobilizace v Rusku s odůvodněním, že území Ruska bylo napadeno invazními sbory ukrajinské armády a mezinárodními Interbrigádami se žoldáky ze západních zemí. Kreml bude podle našich informací nejprve mobilizovat aktivní rezervy, a to zejména ty rezervisty, kteří v rodinách mají vojenskou historii, a mobilizace pro ně bude formou zachování rodinné tradice.

Vladimir Putin také nařídil mobilizaci průmyslu, aby začal vyrábět více zbraní pro ruské vojáky na frontě

Vladimir Putin v úterý de facto mobilizoval ruský průmysl k válečnému úsilí, když prohlásil, že ruský vojensko-průmyslový sektor musí vojákům zajistit více zbraní, a to okamžitě.

A v zápětí na to, ukrajinský ministr zahraničí Dmitrij Kuleba v reakci na oznámení data konání referend oznámil, že Kyjev na odtržené regiony i po připojení k Rusku zaútočí silou. Ano, to je přesně to, co Kreml potřebuje, aby mohl mobilizovat ruské zálohy. Otevření běloruského frontu by naprosto změnilo situaci ukrajinské armády. Ta nemá prostředky pro vedení boje na třech frontách, na jihu, na východě a ještě na severu Ukrajiny.

Kdo však má prostředky pro takový boj, je Polsko, USA a eventuálně i NATO jako celek anebo jako část celku, tedy jen několik členských zemí NATO. Znáte latinské heslo Memento mori? Já říkám Memento Fiala! Ten je schopen absolutně všeho, i zatažení české armády do bojů na Ukrajině. A proč? Protože až se začne běloruský front valit na Kyjev, Zelebuben začne křičet a řvát jako protržený a začne volat o pomoc! Nejprve do USA, potom do Polska a nakonec i do Prahy! Memento Fiala! Vývoj situace na Ukrajině totiž jde směrem rozvinutí do mnohem rozsáhlejšího konfliktu, než si původně kdo myslel.

Zdroj: -VK- Šéfredaktor AE News, aeronet.news/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!