Trump nařídil zničení íránských lodí, které budou překážet americkým plavidlům

22.04.2020

Loďstvo Spojených států dostalo přímý rozkaz ničit veškeré íránské lodě, které budou na moři překážet americkým plavidlům, informoval o tom na Twitteru prezident USA Donald Trump.

"Nařídil jsem námořnictvu Spojených států, aby pálilo a ničilo všechny iránské vojenské čluny, pokud budou na moři překážet našim lodím," sdělil Trump.

Rozkazu hlavy Bílého domu předcházel incident mezi íránským a americkým námořnictvem v Perském zálivu. 15. března centrální velitelství amerického námořnictva oznámilo, že motorové čluny Íránských revolučních gard provedly v zálivu nebezpečné manévry v blízkosti amerických válečných lodí.

Informaci pak potvrdilo velení námořních sil Íránských revolučních gard, ale uvedlo, že odpovědnost za provokace a nebezpečné manévry nesou Američané, a varovalo před "rozhodnou odpovědí" v případě bezpečnostní hrozby pro Írán.

Rozkaz amerického prezidenta okamžitě vyvolal obrovskou reakci ze strany uživatelů sociálních sítí. Část z nich vyslovila podporu vojenského zásahu, další upozorňovali na nebezpečí zahájení války.

Trumpova slova neunikla pozornosti mnohých uživatelů. Americký prezident doslova řekl "shoot down" (sestřelit), tedy věta doslova zněla "sestřelit všechny iránské vojenské čluny".


Zdroj: en.abna24.com

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2020
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!