D.M. uvedl o ruském vojsku na Sibiři, že je u hranic s Ukrajinou!

14.04.2021

Britský bulvární deník The Daily Mirror využil záběry ruské televizní stanice Zvezda ze cvičení speciálních jednotek Centrálního vojenského okruhu na Sibiři jako ilustraci ke zprávě o "ruské armádě u hranice s Ukrajinou".

Jak oznámila televizní stanice Zvezda, britský bulvární deník zveřejnil fotografii ruských vojáků s popisem "Rusko zvyšuje početní stav svých vojsk u hranice s východní Ukrajinou". Televizní stanice zveřejnila screenshoty na svých webových stránkách.

Vedení ruské televizní stanice zaslalo oficiální stížnost s žádostí o odstranění těchto fotografií, nebo uvedení pravdivé lokace cvičení.

"V tomto článku byly využity záběry z našeho videa. Je to ale záměrná dezinformace... Váš novinář využil záběry ze zcela jiné vojenské akce - jedná se o cvičení speciálních jednotek na Sibiři... Informujeme vás, že toto cvičení probíhalo ve vzdálenosti 4 300 kilometrů od rusko-ukrajinské hranice... Musíme vás požádat o nápravu vašich nepravdivých informací," uvádí se v textu zprávy televizní stanice.

O něco později britský deník ze svého článku fotografii, na kterou ruská televizní stanice upozornila, odstranil, ale dosud nezveřejnil zprávu o nepravdivé informaci a vedení ruské televizní stanici zatím neodpověděl.

Z podobné nepravdivé informace usvědčila v úterý mluvčí Ministerstva zahraničí RF americkou televizní stanici CNN, která uveřejnila zprávu o údajném přesunu ruských tanků k ukrajinské hranici záběry, které byly natočeny v okolí železničního nádraží v ukrajinském městě Dnipru. Diplomatka obvinila televizní stanici z úmyslných dezinformací a doporučila novinářům CNN, aby pro své čtenáře uveřejňovali jen pravdivé informace.

Poté televizní stanice z příspěvku na svém webu odstranila fotografii tanků, které z "nepochopitelných důvodů" vydávaly za ruské.

Washington stále vyzývá Moskvu, aby odůvodnila přesuny svých vojsk u hranic s Ukrajinou a na Krymu. Náměstek ministra zahraničí RF Sergej Rjabkov poznamenal, že USA již byly k tomuto tématu poskytnuty všechny nezbytné komentáře, a že Washington se bude muset s těmito informacemi spokojit. Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov k tomu dodal, že Kreml nemusí nikomu odůvodňovat přesuny svých vojsk na svém území.

Moskva také nejednou zdůraznila, že přesuny vojsk na svém území nemusí u nikoho vyvolávat znepokojení. Uvedl, že se jedná o běžnou praxi z důvodu posílení obranyschopnosti v době přesouvání vojenské techniky a cvičení jiných států u jejich hranic.

Zdroj: snews.com

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!