Proturečtí bojovníci v provincii Idlib zaútočili na pozice syrské armády

21.02.2020

Syrská armáda odráží masivní útok protureckých bojovníků v obci Nayrab v provincii Idlib, kde probíhají zuřivé boje za podpory letectva a dělostřelectva, informovala rozhlasová stanice Sham FM.

"Syrská armáda u obce Nayrab západně od města Sarakíb v provincii Idlib odráží útoky ozbrojených skupin, které podporují turečtí okupanti. Probíhají zuřivé boje, které jsou doprovázeny dělostřeleckými a leteckými útoky na pozice radikálů," uvádí korespondent rozhlasové stanice.

Podle informací se radikálové neúspěšně pokusili probít u obce Nayrab, ale syrské armádě se podařilo zlikvidovat několik radikálů a také určité množství vojenské techniky.

"Aby se zabránilo postupu teroristů hlouběji na syrské území, a také na žádost syrského velení, zaútočila letadla Su-24 ruských leteckých sil na ozbrojené formace teroristů," uvádí se ve zprávě.

Syrský prezident Bašár Asad v pondělí oznámil, že syrská armáda pokračuje v osvobozování provincií Aleppo a Idlib, nehledě na reakci Turecka.

Generální štáb syrských ozbrojených sil oznámil 9. února informaci o vyčištění území o rozloze  600 km2 od teroristů během vojenských operací v provinciích Aleppo a Idlib. Vojska, postupující z východu provincie Idlib, se přitom setkala s jednotkami, postupujícími z jihu provincie Aleppo. Armáda osvobodila klíčová města Sarakíb na křižovatce mezinárodních silnic M4 (Latákie - Aleppo) a M5 (Damašek - Aleppo) a velké město Maarat an-Numán. Syrská armáda také zavedla kontrolu nad celou dálnicí (M5) Damašek-Aleppo, s výjimkou pouze malého úseku poblíž města Maarat an- Numán, který je blokovaný tureckou armádou.

Zdroj: middleeasteye.net

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2023
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!