Rusko vyslalo letoun pro své občany do Wu-chanu, zasaženého koronavirem

04.02.2020

Ruské ministerstvo obrany dnes oznámilo, že první letoun Vzdušně-kosmických sil RF Il-76 odletěl, aby evakuoval ruské občany z čínského města Wu-chan, zasaženého koronavirem.

Z 340 ruských občanů, kteří se podle informací ruského velvyslanectví v Číně nacházejí v provincii Chupej, ambasádu kontaktovalo 183 osob. 

Rusko také pro občany Číny pozastavilo bezvízové cestování a udělování pracovních víz.

Předseda ruské vlády Michail Mišustin dříve podepsal výnos, podle něhož jsou od 2. února pozastaveny bezvízové turistické cesty z Číny, jakož i vydávání pracovních víz čínským občanům. Dokument je zveřejněn na webových stránkách vlády.

Koronavirus 2019-nCoV

Koncem prosince čínské úřady informovaly o vypuknutí zápalu plic neznámého původu v hustě obydleném městě Wu-chan (provincie Chu-pej). Odborníci zjistili, že původcem onemocnění je nový typ koronaviru 2019-nCoV, který se přenáší z člověka na člověka.

Mezi hlavní příznaky patří horečka, kašel, dušnost. Odborníci Fakultní nemocnice při univerzitě ve Wu-chanu zjistili, že symptomy, připomínající nachlazení nebo chřipku, se objevují až v pozdních stádiích onemocnění, na začátku může jít o atypický vývoj pneumonie.

Podle posledních zpráv překročil počet potvrzených případů nákazy po celém světě 20,6 tisíc lidí a z toho 420 osob zemřelo.

Nejhorší situace je momentálně v Číně, ale virus pronikl i do dalších zemí. Světová zdravotnická organizace označila epidemii 2019-nCoV za mimořádnou situaci světového významu a vyhlásila stav zdravotní nouze.

Zdroj: middleeasteye.net

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2023
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!