Režim Severní Koreje odpálil dvě neidentifikované střely

15.09.2019

Severní Korea odpálila ze svého východního pobřeží do Japonského moře další dvě neidentifikované střely, informovala agentura Jonhap s odvoláním na jihokorejskou armádu.

"Severní Korea odpálila směrem na Japonské moře dvě neidentifikované střely z oblasti Tongchon v provincii Kangwon," citovala agentura Jonhap představitele Sjednoceného výboru náčelníků štábů.

Střely dosáhly asi třicetikilometrové výšky a uletěly vzdálenost 230 kilometrů, následně spadly do vody mezi Korejským poloostrovem a Japonskem.

Předchozí testování

Dříve jihokorejská armáda uvedla, že KLDR v poslední době počtvrté během dvou týdnů odpálila balistické rakety krátkého doletu. K odpálení došlo podle jejich údajů z provincie Hwanghenamdo z východního pobřeží. Starty, které byly provedeny v noci, byly již čtvrtým testem od začátku května. Jižní Korea a Japonsko to vyhodnotily jako testování balistických raket krátkého doletu nového typu.

Vůdce KLDR Kim Čong-un později prohlásil, že odpálení raket KLDR je varováním na adresu Washingtonu a Soulu, jde o reakci na jejich společná vojenská cvičení.

V dubnu se objevila informace, že KLDR vyzkoušela nové taktické řízené střely s malou výškou letu a krátkým doletem, ale s vysokou rychlostí. O testování této "nové zbraně" tehdy informovala Korejská centrální zpravodajská agentura. Při testech byl na polygonu přítomen i severokorejský vůdce Kim Čong-un. Jde o první testování po druhém summitu Donalda Trumpa a Kim Čong-una.

Zdroj: worldbulletin.net