Zaměstnanec ambasády USA v Moskvě byl natočen při sabotáži 

14.07.2021

Ruská FSB natočila zaměstnance americké ambasády v Moskvě při sabotáži železničního návěstidla na křižovatce železničních tratí ve Tverské oblasti! Američan podle záběrů usiloval o teroristický útok a srážku vlaků, směrové návěstidlo nejprve urval z výhybky, rozhlížel se, jestli ho nikdo nevidí a potom si návěstidlo s sebou odnesl a naložil do auta! Pokud by zaměstnanec ambasády nebyl pod dozorem FSB, došlo by k železniční tragédii! Dojde v Praze k vyhoštění amerických diplomatů v reakci na páchání terorismu zaměstnanci americké ambasády v Rusku?

Ruské kontrarozvědce FSB se povedl další mistrovský kousek. Po nedávném odhalení spiknutí a plánu na zavraždění běloruského prezidenta Alexandera Lukašenka se ruské FSB podařilo přímo na kameru natočit zaměstnance amerického velvyslanectví v Moskvě při páchání sabotáže a pokusu o terorismus, který mohl mít stovky obětí. Ruská FSB včera uveřejnila záběry z železničního přivaděče a křižovatky železnic nedaleko města Ostaškov ve Tverské oblasti, asi 300 km severozápadně od Moskvy.

Zaměstnanec americké ambasády, identifikovaný ruskými médii jako Parker Wilson, přišel na železniční přivaděč s fotoaparátem zavěšeným na rameni, takže v rozporu se všemi ruskými předpisy navíc fotil železniční nádraží, koleje, výhybky, technologické vybavení a zabezpečovací prvky kolejí. Když skončil s focením, začal se motat okolo jednoho z návěstidel a rozhlížel se. Co následovalo potom, z toho dokonce i otrlým agentům FSB spadla brada.

Zaměstnanec americké ambasády začal kroutit a páčit návěstidlo, až ho nakonec odlomil z podstavce. Toto návěstidlo je vyrobené z plastu a plechu a zobrazuje šipku, která informuje strojvedoucího, jakým směrem je právě přehozena výhybka v místě rozbočování, sbíhání anebo křížení kolejí. Toto směrové návěstidlo je jedním z nedůležitějších bezpečnostních prvků na železnici, protože bez jeho existence strojvůdce neví, na kterou kolej souprava vjede, jestli na prázdnou kolej nebo na kolej s protijedoucím vlakem.

Sabotáž směrového železničního návěstidla je nejnebezpečnější formou vlakové sabotáže, protože strojvůdce do poslední chvíle není z dálky schopen rozeznat jakýkoliv problém na trati. Avšak tato událost měla ještě další bizarní pokračování. Parker Wilson totiž urvané návěstidlo sebral a odnesl do kufru svého auta s červenou diplomatickou značkou, jak uvedla mluvčí ruského ministerstva zahraničí. Na pokyn FSB potom ruská policie vůz zastavila o několik kilometrů dál a celou věc nyní řeší FSB i ruské ministerstvo zahraničí, protože Parker Wilson má diplomatický pas a tudíž diplomatickou imunitu.

Americký diplomat s imunitou ukradl železniční návěstidlo z klíčového železničního uzlu uprostřed centrálního vojenského okruhu ruské armády

Proč americký diplomat vyrazil s foťákem na železniční přivaděč Ostaškov, proč fotil železniční infrastrukturu, a proč do diplomatického vozu naložil urvané železniční návěstidlo, není jasné. Naše redakce je ve spojení s ruskými novináři a podle jejich informací ze zdrojů z okruhu ruské FSB se aktivně prověřuje teorie, že americký diplomat si návěstidlo neodnesl jen tak bezdůvodně, ale že měl za úkol návěstidlo přivézt na americkou ambasádu, kde by americká CIA do něj nainstalovala buď velice silnou výbušninu, která by byla použita k odpálení výhybky dálkově při projíždění vlaku, čímž by došlo k vykolejení soupravy, anebo do návěstidla mělo být zabudováno sledovací, záznamové a nahrávací zařízení. Avšak proč zrovna v tomto místě?

Ostaškov je město s centrálním komisariátem Středního federálního okruhu ozbrojených sil Ruské federace a jde o hlavní železniční uzel ruské armády ve Tverské oblasti, je to hlavní železniční bod mezi Moskvou a Petrohradem. A právě po této trati, na které Parker Wilson s takovým úsilím demoloval návěstidlo, projíždějí vysoce střežené a utajené vojenské železniční transporty.

Specialisté americké CIA mohli mít v plánu, že na ambasádě v Moskvě do návěstidla namontují skenovací zařízení, rentgenový skener, který bude prozařovat a skenovat, co se skrývá pod zaplachtovanými vagony ruských vojenských souprav. Po nainstalování zařízení by došlo k vrácení návěstidla na původní místo. Kromě toho existuje podle novinářů i třetí varianta, že Američané potřebovali předlohu návěstidla pro vytvoření věrných kopií, které vyrobí v USA, vybaví je ale sledovacími zařízeními, a poté převezou do Ruska a rozmístí je na klíčových bodech ruských železnic formou výměny. Dojde k nahrazení původního návěstidla a na jeho místo se namontuje upravené se sledovacím zařízením.

Američané podle názoru FSB chtěli vzorek návěstidla k prokoumání možnosti umístění výbušného nebo skenovacího zařízení

Pokud by šlo pouze o sabotáž, potom by Parker Wilson návěstidlo někam zahodil do houštin a tím by to skončilo. Jenže on zjevně potřeboval návěstidlo doručit expertům přímo na americkou ambasádu v Moskvě. Tento skandál ukazuje, jak američtí diplomaté páchají sabotáže a terorismus. Ruská FSB opět nemá problém zveřejnit tyto důkazy veřejnosti. Proč tedy česká BIS nechce zveřejnit důkazy o dvou údajných ruských agentech GRU, kteří prý chodili volně a bez dozoru v muničním skladu ve Vrběticích?

Proč česká BIS nezveřejní nahrávky a obrazové záznamy podobně, jako to dělá ruská FSB? Na základě kamerových záběrů ruské FSB nyní můžeme říct, že americké ministerstvo zahraničí a jejich zaměstnanci s diplomatickými pasy páchají v Evropě a v Rusku terorismus a sabotáže, a to zjevně v rámci "plnění svých pracovních úkolů", o čemž svědčí situace, kdy diplomat urve z výhybky železniční návěstidlo, naloží ho do auta a jede s ním zpátky na ambasádu.

V této situaci by měly nastoupit sankce. Česká vláda by měla svolat tiskovou konferenci a měla by odsoudit akt mezinárodního terorismu, páchaný v Rusku americkými diplomaty, a Andrej Babiš by měl hned volat do Bruselu, aby došlo k mimořádnému jednání Evropské komise a Rady ministrů EU, aby bylo přijato jednotné stanovisko a sankce proti USA za bezprecedentní akt sabotáže a terorismu. Jenže... k ničemu takovému nedojde. Když tyto sabotáže provádí americký diplomat, evropská média mlčí a jsou zticha. 

A teď si představte obrácenou situaci. Představte si, že by ruský diplomat a zaměstnanec ruské ambasády v USA vyrazil na nějaké americké nádraží. Kdyby tohle provedl ruský diplomat na americké železnici, hrozila by z toho zřejmě válka. Vyrazil by na nějaké důležité místo amerických železnic a tam by začal demolovat zabezpečovací zařízení, návěstidlo, a po jeho odlomení z podstavce by návěstidlo odnesl, naložil do svého vozu s diplomatickou značkou a odvezl na ruskou ambasádu ve Washingtonu. Dovedete si představit ten řev, ten skandál, ten jekot a tu hysterii v amerických médiích a zejména v Kongresu? Okamžitě by došlo k přijetí sankcí, a to nejen ze strany USA, ale i ze strany spojenců a Jakub Kulhánek by opět dvojjazyčně na Twitteru vyjadřoval podporu USA a zároveň odsuzoval Rusko. Evropští politici by znovu křičeli, že se musíme semknout proti Rusku. Jenže... když tento akt sabotáže provede americký diplomat na ruské železnici, je ticho po pěšině.

Ruské ministerstvo zahraničí původně uvedlo, že kamerový záznam pořídila bezpečnostní CCTV kamera, ale později se ukázalo, že diplomata delší dobu sledovala ruská FSB. Ruské ministerstvo zahraničí odhalilo, že se domnívá, že za zmizením návěstidla na začátku letošního roku stojí zaměstnanec velvyslanectví USA v Moskvě, a uvedlo, že krádež mohla mít smrtelné následky. Mluvčí diplomacie  Zacharovová v pondělním projevu uvedla, že k incidentu došlo na jaře letošního roku, a že z křižovatky u vlakového nádraží Ostaškov nedaleko města Tver u Moskvy zmizelo návěstidlo se šipkovým ukazatelem.

Ruské ministerstvo zahraničí událost diplomaticky zjemňuje, zřejmě ve snaze více neeskalovat vztahy s USA, ale tohle je už v podstatě válka USA proti Rusku, kdy se hraje bez pravidel!

Policie podle očekávání provedla předvyšetřovací úkony a na kamerách zjistila, že neznámý třicetiletý muž šipku odnesl a uložil do kufru svého auta, uvedla mluvčí. Vozidlo mělo červenou diplomatickou značku. Ve stejný den bylo úplně stejné auto s úplně stejnou registrační značkou zastaveno dopravními policisty v Tverské oblasti za porušení pravidel silničního provozu. Řídil ho zaměstnanec americké ambasády. V kuriózním případě, kdy život napodobuje umění, uvedla mluvčí paralelu mezi tímto incidentem a hrou ruského spisovatele Antona Čechova "Zloděj", v níž je muž obviněn z krádeže kovových matic na železnici.

Nicméně při vší kurióznosti situace a podobnosti děje s touto povídkou nebezpečí, kterému Američan vystavil životy a bezpečnost cestujících ve vlaku, není vůbec směšné. Podle mluvčí bylo návěstidlo odcizeno z rušného křižovatkového uzlu, kde hrozilo reálné nebezpečí. Pokud by chybějící ukazatel nebyl rychle obnoven, mohly být následky jednání diplomata katastrofální. Sami se podívejte na profesionalitu ruské diplomacie. Opatrné výroky, žádné obvinění ze sabotáže, žádné obvinění z terorismu, prostě pouze oznámení o tom, že americký diplomat se vydal do Tverské oblasti navštívit důležitý železniční uzel, vzal si kameru, všechno si nafotil a potom urval železniční návěstidlo, hodil ho do kufru a vyrazil zpátky do Moskvy.

Americká diplomacie se změnila na státem sponzorovaný terorismus ve světě

Tohle není bizarní příběh, podobný dílu Antona Čechova, tohle byla obyčejná a prachsprostá sabotáž a pokus o terorismus, spojený velmi pravděpodobně se špionáží důležitého ruského železničního uzlu ve Středním federálním okruhu. A teď si představte, co asi tak provádí američtí diplomaté v ostatních zemích svých  nepřátel, ale i spojenců? Někdo by si řekl, že přeci diplomaté jsou slušní lidé, do takové pozice se přece nemůže dostat nějaký grázl nebo diletant. 

Jenže v poslední době se ukazuje, že je to právě naopak, v případě západní diplomacie se hledají "grázlové" a všehoschopné "štětky". Dostaneš úkol - tady zničíš železniční zabezpečovací prvek, naložíš ho do auta a přivezeš nám ho na ambasádu. Když tě chytí, nic se neděje, máš imunitu, prostě tě pošleme domů do USA a místo tebe tím pověříme někoho jiného. 

Takhle dnes funguje západní diplomacie. Diplomaté drze páchají terorismus a sabotáže. Rusko se už ani nerozčiluje, považuje to za diletantismus Američanů. Jenže příště americká ambasáda může poslat profesionála, kterého už FSB nenatočí a nic nezjistí. Když najednou média přinesou děsivou zprávu o vlakovém neštěstí v Rusku, nikoho nenapadne, že by to mohla být americká sabotáž.

Zdroj: infokuryr.cz

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!