Rusko uvedlo, že USA dezinformují světové společenství o situaci v Sýrii

18.12.2019

USA a jejich spojenci i nadále podávají světovému společenství o situaci v Sýrii nepravdivé informace, což brzdí návrat syrských občanů do vlasti. Tato skutečnost byla uvedena na společném prohlášení mezirezortních koordinačních štábů Ruska a Sýrie.

"Syrská vláda vynakládá obrovské úsilí pro vytváření mírového života v zemi. Profilové struktury OSN uznaly, že životní podmínky vytvořené pro občany, kteří se vracejí do vlasti, odpovídají mezinárodním humanitárním normám, ale USA a jejich spojenci i nadále světovému společenství situaci v Syrské arabské republice zkreslují," uvádí se ve zprávě.

V syrsko-ruském prohlášení se také zdůrazňuje, že přítomnost amerických vojsk v Sýrii se všemi způsoby snaží zachovávat ohniska napětí a udržovat si kontrolu nad nalezišti ropy.

Situace v uprchlických táborech

Podle informací náčelníka národního střediska pro řízení obrany Ruska Michaila Mizinceva a ministra městské správy a ekologie Sýrie Husejna Machlufa zůstává i nadále nevyřešeným problém uprchlický tábor Rukban v 55kilometrové zóně At Tanf, kterou okupuje americká armáda. Kritická situace je také v táboře El Hol v provincii Hasaka.

"Považujeme za nutné zdůraznit, že část odpovědnosti za neutěšenou situaci nesou také evropské země, které pod všemožnými záminkami odmítají přijímat a soudit vlastní občany, kteří bojovali na straně ISIL," uvádí se v prohlášení.

Prodej syrské ropy

Syrský prezident Bašár Asad také prohlásil, že USA prodávají Turecku ropu ze syrských nalezišť, která okupují, a tím se Turecko stává spolupachatelem Washingtonu.

Prezident Asad dodal, že Turecko i dříve nakupovalo syrskou ropu od teroristů ISIS a nyní ji kupuje od Washingtonu, takže vše zůstalo při starém, pouze Turecko změnilo dodavatele.

Zdroj: worldbulletin.net

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2023
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!