Rusko je připraveno zahájit aktivní "zadržování USA" 

24.02.2021

Spojeným státům byl vyslán jasný signál. Ruské ministerstvo zahraničí oznámilo možnost přechodu na zrcadlově stejnou politiku zadržování USA, stejně jako to provádějí Spojené státy.

Ruský náměstek ministra zahraničí Sergej Rjabkov v rozhovoru pro místní tisk uvedl, že Kreml by mohl přejít k politice aktivního zadržování Spojených států, pokud se Washington nevzdá svého stálého tlaku na Moskvu. "Míra trpělivosti přetekla", řekl.

"Pokud politika USA zůstane vůči nám stejná, pokud si tento tlak a nátlak chtějí udržet jako klíčový prvek, znamená to pro nás, že začneme provádět stejnou politiku aktivního zadržování USA, jakou provádějí oni, a to ve všech směrech," uvedl Rjabkov.

Poznamenal také, že tato politika bude zahrnovat boj proti stále se rozšiřujícím sankcím a americkým pokusům ovlivnit vnitřní procesy v Rusku.

Rusko navíc v tomto případě bude aktivněji předávat světovému společenství ideu, že "multipolární svět není abstrakce, a že existuje alternativa k americké diktatuře - prosazování politiky konsolidace zdravých sil v mezinárodním společenství,  postavit se proti americké zahraniční politice a informační agresi".

Diplomat rovněž zdůraznil, že americký verbální či neverbální typ komunikace nejenže dlouho není v souladu s realitou, ale zcela ztratil zdravý rozum. Řekl, že "americký propagandistický stroj" podporuje extrémně brutální hodnocení a vnímání - což je důkazem zásadního nepřátelství vůči Rusku, uvedl náměstek ministra zahraničí.

Publikováno na webu: www.novarepublika.cz/ 

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!