Rusko přesunulo do Sýrie protiletadlový systém Pancir-S

16.11.2019

Na letiště Kámišlí na severu Sýrie byl přesunut hybridní samohybný protiletadlový systém krátkého a středního doletu Pancir-S, informovala televize Zvězda.

Na letište Kámišlí v Sýrii bylo již dříve přesunuto několik vrtulníků z ruské letecké základny Hmímím.

"Je to první skupina ruských bitevních vrtulníků na severu Sýrie. Je to historický okamžik. Ode dneška bude na letišti ve městě Kámišlí stále přítomen náš letecký oddíl. Ze země ho chrání protivzdušný systém Pancir-S. Místo prvního přistání zabezpečovali vojenští policisté," uvádí se v reportáži.

Samohybný protiletadlový systém Pancir-S se základnou na zemi a na moři je určen k ochraně civilních a vojenských objektů před všemi stávajícími a budoucími prostředky leteckého útoku za jakéhokoli počasí a za jakýchkoli radioelektronických podmínek.

Zabezpečení vzdušné hranice

Včera byla zveřejněna zpráva, že ruské bitevní vrtulníky rozšířily hlídkování vzdušného prostoru v severních oblastech Sýrie. Mají přispět k rozšíření přítomnosti Ruska na syrském nebi, k rozšíření nových tras pro pozemní hlídky ruské vojenské policie a také pro bezpečné humanitární mise Střediska pro usmíření znepřátelených stran. Letecké hlídky se provádí v malé výšce, vrtulníky létají maximálně v 50 metrech.

Rusko a Turecko 22. října podepsaly memorandum, podle kterého byly na syrskou stranu hranice s Tureckem (za hranicí prostoru operace Pramen míru) přesunuty jednotky ruské vojenské policie a syrské pohraniční služby. Jejich úkolem je pomoc se stažením kurdských oddílů a jejich zbraní do vzdálenosti 30 kilometrů od hranice. Stažení Kurdů bylo provedeno ještě před termínem, a následně ruští a turečtí vojáci zahájili společné hlídkování.

Zdroj: worldbulletin.net

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2020
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!