Ruský vojenský konvoj pomůže v nejvíce postiženém regionu Itálie

26.03.2020

Konvoj speciální techniky s ruskými vojáky míří do Bergama, ruští vojáci pomohou v boji s koronavirem, který se rozšířil po celé Itálii.

Konvoj speciální techniky s vojenskými specialisty Ministerstva obrany RF pokračuje po zastávce ve Florencii z letecké základny vzdušných sil Itálie Pratica di Mare do Bergama, informovala tisková služba.

22 jednotek speciální techniky zamířilo do Lombardie, kde budou pomáhat v boji proti šíření koronaviru. Ve Florencii udělal konvoj první zastávku, kde vojáci dotankovali vozidla a zkontrolovali techniku. Celkem musí ujet ještě asi 600 kilometrů. Plukovník Igor Bogomolov uvedl, že podle téměř prázdných silnic je patrné, že v zemi je vyhlášená karanténa.

Jižž dříve v Itálii přistála ruská vojenská letadla Il-76 se specialisty na epidemiologii a virologii, a se zdravotnickým materiálem a léky na palubě. Ruské specialisty přivítal italský ministr zahraničí Luigi Di Maio a vyjádřil svůj vděk Ruské federaci za solidaritu a přátelství, které v této těžké době prokazuje.

Z Ruské federace dorazilo celkem do Itálie 15 letadel. Přeprava zdravotnického materiálu a osm mobilních brigád, složených z vojenských virologů a zdravotníků, má pomoci Itálii v boji proti šíření infekce.

V sobotním telefonním rozhovoru s italským premiérem Giuseppem Contem ruský prezident Vladimir Putin potvrdil svou připravenost okamžitě Itálii pomoci v boji proti koronaviru.

Také tajemník Bezpečnostní rady Ruska Nikolaj Patrušev prohlásil, že Rusko pomůže v boji s koronavirovou infekcí státům, které pomoc nejvíce potřebují.

"Rusko už dnes pomáhá a bude pomáhat státům, které nejvíce potřebují pomoc v boji proti šíření infekce, abychom zabránili jejímu šíření a také proniknutí na naše území," řekl Patrušev novinářům.

Zdroj: snews.com

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2023
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!