Ruští komunisté chtějí koupit Stalinův pomník z Komárova 

29.04.2020

Ruská mimoparlamentní strana Komunisté Ruska chce na české aukci koupit památník sovětského vůdce Josifa Stalina a nainstalovat ho před českým velvyslanectvím v Moskvě, uvedla tisková služba této politické strany.

Místostarosta Radim Šíma novinářům řekl, že správa českého města Komárov připravila k prodeji za vyvolávací cenu 20 tisíc korun Stalinův pomník, vyrobený z pískovce, který od roku 1951 zdobil hlavní náměstí a po sametové revoluci byl z podstavce odstraněn a umístěn v úložišti.

"Včera jsme potvrdili, že když jsme se dozvěděli, že pomník J. V. Stalina se prodává v online aukci, byli jsme za prvé opětovně pobouřeni chováním, které nyní vládne v ČR, a za druhé jsme se rozhodli pokusit se tento pomník koupit, dopravit ho do Ruska a nainstalovat u českého velvyslanectví v Moskvě... tuto možnost navrhneme moskevské radnici," řekl předseda ústředního výboru strany Maxim Surajkin, kterého citovala tisková služba.

Podle něj strana doufá, že moskevská radnice takový nápad jen podpoří. Kromě toho Surajkin uvedl, že strana souhlasila s vynaložením stranických poplatků na koupi Stalinova pomníku České republiky a nyní se upřesňují podrobnosti koupě.

Reakce na demontáž pomníku maršála Koněva

Již dříve předseda strany uvedl, že má v úmyslu na nejbližším zasedání parlamentu navrhnout otázku na odstranění kenotafu (památník, pod nímž nejsou hroby) 90 českých legionářů v Uljanovsku jako reakci na demontáž pomníku maršála Koněva v Praze. Nyní strana připravuje právní dokumenty k zahájení odstranění kenotafu.

"Kenotaf je nainstalován na území Voskresenské nekropole (starý hřbitov v ulici Karla Marxe).

"Naše strana jako celek také navrhuje okamžitou demontáž všech českých památníků, které byly nainstalovány v Rusku," citovala Surajkina regionální pobočka strany.

Zdroj: snews.com

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!