Šéf PMC Wagner Group oznámil, že Bachmut padl

04.04.2023

Bachmut padl! Šéf PMC Wagner Group oznámil dobytí klíčového města na Donbasu po obsazení centra města a budovy místní radnice!

Jevgenij Prigožin v emotivním projevu věnoval dobytí města zavražděnému válečnému korespondentovi Vladlenu Tatarskému! Česká ministryně obrany oficiálně zešílela a v neděli na ČT prohlásila, že použití jaderných taktických zbraní na Ukrajině by ČR neohrozilo a nemělo by na obyvatele ČR žádný vliv! Dezinformátoři by prý potom lidem doporučovali jód! To jako vážně? A kdy?

Jevgenij Prigožin, šéf PMC Wagner Group, natočil v neděli večer ve 23:00 hodin v centru města Bachmut před budovou městské radnice krátké video, na kterém oznámil oficiální dobytí města! Stalo se tak přesně ve 23 hodin místního času a obsazení provedly oddíly Wagnerovců s podporou ruského dělostřelectva vzdáleného přibližně 15 km za frontovou linií. Jevgenij Prigožin nechal na budově vyvěsit dva prapory, ruskou vlajku a prapor PMC Wagner Group.

Na ruskou vlajku nechal napsat věnování na věčnou památku Vladlenu Tatarskému, válečného korespondenta a bývalého opolčence z DLR, který od r. 2014 bojoval za nezávislost Doněcké oblasti a v posledních letech pracoval jako válečný zpravodaj. Tatarský byl zavražděn v neděli v Petrohradu nástražnou výbušninou umístěnou v bustě, kterou dostal darem od nastrčené ruské ženy, která mu dar předala.

Video 2x na tomto odkazu: https://aeronet.news/video-bachmut-padl-sef-pmc-wagner-group-oznamil-dobyti-klicoveho-mesta-na-donbasu-po-obsazeni-centra-mesta-a-budovy-mistni-radnice-jevgenij-prigozin-v-emotivnim-projevu-venoval-dobyti-mesta/

K explozi došlo v restauraci, která v minulosti patřila právě Jevgeniji Prigožinovi, ale ten ji poskytl pro potřeby ruských blogerů a aktivistů, protože v restauraci se pořádaly přednášky a diskusní panely. Vypadá to, že za útokem stojí ukrajinská vojenská rozvědka GUR, ta samá, jako v případě atentátu na Darju Duginovou.

Podle Prigožina zůstávají Ukrajinci ještě v západní čtvrti Bachmutu, ale vzhledem k tomu, že Wagnerovci již ovládli 83% města spolu s administrativním centrem, je takové město i podle mezinárodních válečných konvencí považováno za dobyté. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenský v reakci vystoupil v neplánovaném živém streamu v noci nad ránem a oznámil, že Ukrajinu čeká příští týden rozhodující okamžik osudu pro celou zemi, čímž podle všeho myslel zahájení té dlouho dopředu oznamované ukrajinské ofenzívy.

Kyjev po ztrátě Bachmutu je v krizi a Zelenský podle všeho uspíší ofenzívu o jeden měsíc

Kyjev je teď v kritické situaci, protože ztráta Bachmutu je z propagandistického hlediska obrovský úder pro ukrajinské nacionalisty, protože město bylo přirovnáváno ke Stalingradu. Mělo to být město, kde bude prolévána krev, a Ukrajině se podaří město udržet a Rusy obklíčit v mamutí ofenzívě, prostě úplně stejně jako v případě Stalingradu. Nutno dodat, že Ukrajina má k ofenzívě na Donbasu připraveno přibližně 80 000 mobilizovaných vojáků, z toho 10 000 jich bylo vycvičeno ve Velké Británii. Ofenzívy se zúčastní několik desítek tanků Leopard, které Ukrajina dostala od Německa a Polska, ale není jasné, jaký budou mít efekt proti ruskému dělostřelectvu a naváděným ruským granátům.

Jevgenij Prigožin, šéf PMC Wagner Group
Jevgenij Prigožin, šéf PMC Wagner Group

V pondělí přišla navíc informace, že ruská armáda prolomila ukrajinskou obranu a vstoupila do města Avdijevka, což je další klíčové město na Donbasu, takže Kyjev je teď v zoufalé situaci a potřebuje honem rychle nějaké vítězství, podle všeho dojde ke spuštění ofenzívy předčasně, protože Ukrajina ještě nedostala ze Západu všechny slíbené zbraně a ty mají přijít někdy v polovině května. To je pro Kyjev už moc pozdě, protože teď potřebuje Zelenský nějaké vítězství, aby ho mohl propagandisticky prodat svým západním sponzorům. Dobytí Bachmutu, který nikdy neměl být dobyt, je propagandistická černá noční můra pro Zelenského, protože takto to být nemělo. Přestože se teď mluví hlavně o Donbasu, analytici se shodují, že ukrajinská ofenzíva bude mířit na Záporoží ve směru na Melitopol a potom dolů k Mariupolu, aby se vrazil klín mezi ruskou armádu v Chersonu a DLR.

Ukrajinci potřebují nutně nějaký úspěch na frontě, velké vítězství, aby přesvědčili kolektivisty na Západě, že posílání zbraní na Ukrajinu má ještě smysl

Sergej Surovikin nařídil již vloni na podzim vybudování zákopů a opevnění v Záporoží a vytvoření minových polí před těmito liniemi. Opevňovací práce probíhaly od října loňského roku nepřetržitě. Ruská armáda počítá s tím, že ofenzíva Ukrajiny bude spuštěna právě na Záporoží, protože nikde jinde by to ani nemělo význam - vzhledem k mamutím opevněním ukrajinské armády, která ale teď již jsou ukořistěna a pod kontrolou ruské armády, která tato opevnění obsadila a opravila po vytlačení Ukrajinců. Nejslabší opevnění jsou právě ta nová, která vznikla na linii v Záporoží a vybudovala je sama ruská armáda.

Generál Alexander Lapin, náčelník pozemních vojsk Ruské armády
Generál Alexander Lapin, náčelník pozemních vojsk Ruské armády

Poslední úspěch Ukrajinců je již velmi starý. Přišel koncem léta loňského roku, když ukrajinská armáda bez odporu vytlačila ruské jednotky z Charkovské oblasti z důvodu, že Rusové nevybudovali na linii žádné zákopy, žádná opevnění a Ukrajinci je přečíslili v lidské síle v poměru až 10:1, stejně jako v případě útoku na Kupjansk.

Po tomto fiasku došlo v ruské armádě k zemětřesení, i když podle Valerije Pjakina nešlo o selhání generála Alexandera Lapina a dalších v Charkovské oblasti, když ztratili Izjum, Balakleju a Kupjansk, ale o nečinnost zrádců v generálním štábu. Lapin se ale paradoxně v lednu tohoto roku stal náčelníkem ruských pozemních sil, což mnoho Rusů a vlastenců málem odneslo srdečním infarktem.

Proč dostal Lapin od Vladimira Putina za porážku v Charkovské oblasti po půl roce kariérní povýšení, to nikdo netuší. Hovoří se ale o vojenské klice v Kremlu, která se řídí jinými pravidly. Pravidly kariérního postupu podle věku a hodností. Ruská armáda si podobný lapsus jako vloni koncem léta už nemůže dovolit, ale pokud by k tomu došlo a Ukrajinci by se začali řítit na Krym, pokud by se ruské jednotky stáhly tak ochotně a rychle jako v Charkovské oblasti, potom by hrozilo použití ruských jaderných taktických zbraní na zastavení zběsilého postupu Ukrajinců.

Ministryně Černochová prohlásila, že pokud by na Ukrajině byly použity jaderné taktické zbraně, na Česko a občany by to nemělo mít zdravotní vliv (!)

Proč bychom měli mít obavy? Protože česká ministryně obrany v neděli prohlásila, že z použití jaderných taktických zbraní na Ukrajině nemusí mít Češi obavy, protože by to na ně nemělo žádný vliv! Dana Drábová prý potvrdila, že radiační spad z taktických jaderných zbraní by vliv na ČR neměl. Takže hned z několika velkých atomových hřibů na Ukrajině by prý pro ČR hrozba nebyla!

Tohle není aprílový vtip, protože nezazněl v sobotu na 1. Apríla, ale až v neděli v pořadu Otázky Václava Moravce na České televizi. Autorkou výroku je ministryně obrany Jana Černochová, která doslova šokovala naproti sedícího Lubomíra Metnara, který ji chtěl opravit s tím, že se prý asi spletla a chtěla říct, že se Češi nemusí bát rozmístění jaderných taktických zbraní v Polsku, nikoliv jejich použití.

Metnar totiž myslel, že tento šílený a magorský výrok ministryně byl vysloven v omylu jako přeřeknutí, že myslela uskladnění a umístění jaderných zbraní v Polsku, nikoliv jejich použití na Ukrajině. Jenže to se Metnar šeredně spletl. Rozjetá Černochová ho ujistila, že se nepřeřekla a nespletla a znovu zopakovala, že pokud by Rusko nebo Bělorusko použilo na Ukrajině jaderné zbraně, že by z toho občané ČR nemuseli mít strach a nemuseli by nakupovat pytle s jódem, protože dezinformátoři by to prý v takovém případě okamžitě doporučovali.

Ve studiu u Moravce spadly hodiny ze zdi a Lubomír Metnar nevěřil, co právě slyšel

Chudák Lubomír Metnar jen zalapal po dechu, nevěřil vlastním uším a rozjetá Černochová, která regulérně zešílela, pokračovala ve své argumentaci, že prý Dana Drábova, šéfka Úřadu pro jadernou bezpečnost, o tom několikrát mluvila, a hrozba pro ČR by podle ní prý byla minimální, pokud by Putin odpálil na Ukrajinu několik taktických jaderných raket. Ty mají mimochodem výkon v průměru okolo 15 kT a podobně.

Ruské termojaderné zbraně z konstrukční kanceláře Andreje Sacharova, které vznikaly v Saratově a rovněž v jaderných laboratořích v Charkově, používají uvnitř druhého stupně vodíkové bomby reflexní výstelku z kobaltu, zirkonu a wolframu, které mají funkci odrážeče neutronů, směrovaných na nádobky deuteria a tritia, které jsou tokem neutronů stlačeny a dochází k jaderné fúzi a termojaderné reakci.

Lubomír Metnar (Hnutí ANO), bývalý ministr obrany ČR
Lubomír Metnar (Hnutí ANO), bývalý ministr obrany ČR

Přestože termonukleární zbraně jsou relativně čisté, po jejich explozi vzniká vysoce radioaktivní spad, který je produktem reakce exploze s okolní atmosférou a částicemi prachu z půdy, který je nasát ze země v důsledku tzv. komínového jevu, kdy noha atomového hřibu stoupá vzhůru a nasává zeminu z půdy. Vysokým žárem se zemina mění na bílý a šedý popílek s izotopy prakticky celé Mendělejevovy tabulky. Vítr potom roznese tento oblak po okolí a jemné částečky dokáží obletět celou planetu kolem dokola hned několikrát po sobě!

Pokud skutečně Drábová výrok pronesla, tak by měla v zájmu bezpečnosti raději skončit ve funkci na ÚJB

Nevěřím, že by Dana Drábová někdy pronesla takovou idiotskou věc, že by použití jaderných taktických zbraní na Ukrajině nemělo na ČR žádný vliv a obyvatelé by se nemuseli obávat. Takový výrok nemohla pronést, protože pokud by ho pronesla, nemohla by dále vykonávat funkci šéfky ÚJB. I pouhá jedna jaderná exploze o taktickém výkonu 15 kilotun někde na Ukrajině by začala skrze vrchní atmosférické proudění tzv. kontinentálních proudů cestovat po celé Evropě.

Následně po celé severní polokouli planety a v Česku by bylo zaregistrováno po zhruba 10 dnech, v závislosti na ročním období, kdy se mění směry vzdušného proudění nad Ukrajinou a nad Černým mořem a Středozemím. Pokud by začalo pršet, byla by to katastrofa pro danou zemi, kde by zrovna cestoval jaderný mrak!! Vzpomeňme na Černobyl, kde nedošlo k termojaderné havárii, pouze k explozi tlakového reaktoru a detonaci vodíku, který vyrval grafitové tyče z reaktoru.

Jana Černochová si brzy do kabelky místo tanku vezme rovnou balistickou raketu
Jana Černochová si brzy do kabelky místo tanku vezme rovnou balistickou raketu

Přesto tento mrak cestoval po celé Evropě po dobu několika měsíců!!! Výrok Černochové lze tak považovat za posunutí Overtonova okna od nemyslitelného, směrem k myslitelnému a navíc bagatelizovanému. Nebojte se v Česku použití jaderných taktických zbraní na Ukrajině (!), vzkazala Černochová občanům v neděli u Moravce. Tohle je pouze potvrzením, že šílenství má odteď své jméno a dokonce funkci. Funkci ministryně!

Doufám jenom, že ji neslyšeli Rusové, protože by ji mohli vzít za slovo a začít se domnívat, že Evropanům ruské vodíkové bomby na Ukrajině vadit nebudou, vždyť česká ministryně obrany Čechy ujišťuje, že na ně to vliv mít nebude. Metnar naproti se jí neodvážil odporovat, protože Janička byla rozjetá, ale pouze namítnul, že použití jaderných zbraní na Ukrajině by válku dále eskalovalo. Ano, to je pravda. To by eskalovalo! Na víc se však nikdo ve studiu nevzmohl. Černochová přepisuje dějiny u Moravce - nebojte se jaderných explozí na Ukrajině!


Zdroj: -VK- Šéfredaktor AE News, aeronet.news/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!