Při odletu z Ruska neměl Navalnyj v těle žádné jedy

15.09.2020

Ruští lékaři v Omsku provedli vyšetřující testy podle všech protokolů a v organismu opozičního aktivisty Alexeje Navalného nezjistili žádné otravné látky, takže v době jeho odletu z Ruska žádné jedy v organismu neměl.

"Nebo si vážně myslíte, že bychom ho nechali odletět s toxickou látkou v těle, aby to následně při dalším vyšetření v Německu bylo odhaleno?" dotazuje se šéf ruské Služby vnější rozvědky Sergej Naryškin.

"Faktem je, že lékaři omské nemocnice, kteří zachránili Alexeji Navalnému život, samozřejmě co nejdříve provedli co nejkomplexnější testy, včetně testů na zjištění toxických a otravných látek. Tyto testy byly vykonány pomocí nejmodernějších zařízení a podle nejpřísnějších lékařských protokolů. Žádné známky přítomnosti toxických látek v organismu Navalného nebyly njištěny," uvedl Naryškin.

"Tyto údaje jsou všeobecně známé, jsou uvedeny v protokolech a kopie byly spolu se vzorky biologického materiálu Alexeje Navalného zaslány ošetřujícím lékařům. Takže to je faktický důkaz toho, že v době, kdy Alexej Navalnyj odlétal z Ruské federace, neměl v organismu žádné toxické či otravné látky," dodal.

Kauza Navalnyj

Ruský bloger a opoziční aktivista Alexej Navalnyj byl 20. srpna hospitalizován v omské nemocnici poté, co se mu v letadle udělalo špatně. Podle závěrů vyšetření mu místní lékaři diagnostikovali metabolickou poruchu, která způsobila prudkou změnu hladiny cukru v krvi. Co bylo příčinou, není zatím jasné, ale podle údajů omských odborníků nebyly v krvi a moči Navalného nalezeny žádné jedy.

Alexandr Murachovskij, primář omské pohotovostní nemocnice č. 1, ve které léčili Navalného, poznamenal, že diagnóza, která měla potvrdit "otravu", byla po laboratorních testech, které ji nepotvrdily, vyloučena. Později byl Navalnyj letecky přepraven do Berlína.

Německá vláda s odkazem na vojenské zdravotníky po přijetí Navalného prohlásila, že byl otráven látkou novičok.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov zdůraznil, že Berlín ignoruje oficiální žádost ruské generální prokuratury o poskytnutí údajů. Rusko argumentuje lékařskými výsledky z Omska, kde se jasně tvrdí, že v organismu Navalného nebyly zjištěny žádné toxické látky.

Zdroj: worldbulletin.net

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2023
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!