Senátor USA zabránil zavedení sankcí proti plynovodu Severní proud 2

05.08.2019

Americký senátor za Demokratickou stranu Rand Paul, který je součástí týmu amerického prezidenta Donalda Trumpa, zmařil schválení zákona o zavedení sankcí proti plynovodu Severní proud 2, informoval deník Daily Beast s odkazem na zdroje z Kongresu.

Podle zprávy měl senátor Rand Paul odložit projednávání daného návrhu zákona v senátním zahraničním výboru. Návrh pojednával o zavedení sankcí proti lodím, které se podílejí na výstavbě mořské části plynovodu, a také proti zúčastněným právnickým a fyzickým osobám.

Deník Daily Beast citoval Paulův dopis, adresovaný ostatním senátorům, v němž uvádí, že zákon v stávající podobě neuškodí Rusku, ale spojencům USA v Evropě. Podle jeho slov jde zejména o švýcarskou společnost, která se zabývá pokládkou plynovodu na mořském dně, a která také podniká v USA. Rovněž se to týká italské společnosti se sídlem v americkém Texasu.

Paul vyslovil názor, že by se senátoři měli před přijetím zákona rozhodnout, zda je tato strategie účinným způsobem boje proti Rusku. Také vyzval kolegy, aby své úmysly přehodnotili a daný dokument zamítli.

Deník Daily Beast připomíná, že Paul je součástí týmu amerického prezidenta Trumpa a vloni navštívil Rusko, kde v Kremlu předal dopis od prezidenta USA.

Výbor pro zahraniční věci Kongresu USA již dříve schválil návrh zákona o zavedení sankcí i proti osobám, které se podílejí na projektu Severní proud 2 a Turecký proud.

Zdroj: worldbulletin.net/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2020
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!