Situace s letem Ryanair v Bělorusku: holá fakta

27.05.2021

Emaily s informací o tom, že na palubě se nachází bomba, byly odeslány ze Švýcarska. Podle prezidenta Lukašenka byly stejné emaily odeslány také na cílové letiště ve Vilniusu a také do Varšavy. Lukašenko na včerejším vystoupení slíbil zveřejnění důkazů.

Za prvé:

Jakmile běloruské úřady dostaly informaci o tom, že v letadle je bomba, neměly jinou možnost než poslat do vzduchu stíhačku a letadlo doprovodit na přistání. Je to standardní procedura a bylo by porušením pravidel bezpečnosti a leteckého provozu, kdyby to Bělorusko neudělalo. Naprosto stejně by postupoval jakýkoliv jiný stát (snad kromě banánových republik), pokud by se nad jejich územím něco podobného stalo. 

Za druhé: 

V podobných situacích je opět standardní procedura kontrola cestujících. A čirou "náhodou" se ukázalo, že na palubě je člověk, na něhož je v Bělorusku dávno vydán zatykač. A opět běloruské úřady naprosto neměly jinou možnost, než osobu, na kterou je vydán zatykač a která se nachází na území daného státu, zadržet. Stejně by postupoval jakýkoliv jiný stát, a pokud by nějaký úředník porušil povinnosti a nechal takovou osobu jít, šel by v jakékoliv zemi sám sedět.

Za třetí: 

Osm minut po oznámení o zadržení Protaseviče se konala na Ukrajině demonstrace za jeho osvobození, kterou organizoval Porošenko. OSM MINUT!! A mainstreamová média začala svorně troubit o státním terorismu ze strany Běloruska, následovala politická prohlášení, výhružky sankcí a tak dále. Vypadá to, jako by to bylo vše dopředu připraveno a byla to organizovaná akce západních tajných služeb, nejspíše britských. Pokud by Bělorusko na informaci o bombě na palubě nereagovalo, následovalo by jeho obvinění z nedodržování pravidel bezpečnosti a leteckého provozu (Vilnius a Varšava by ochotně potvrdily, že email obdržely). 

Ale protože Bělorusko reagovalo podle předpisů, následuje kauza "Savčenková 2" - jestli někdo bytostně potřeboval Protaseviče v běloruském vězení, tak je to Západ, jako záminku pro sankce a další kolo hybridních útoků na Bělorusko a potažmo Rusko. Protasevič je naprosto malá ryba, navíc vyšlo najevo, že byl členem neonacistického uskupení Azov na Ukrajině, tudíž pro další agresi proti Bělorusku nepoužitelný. Ale jako "mučedník" v běloruském vězení může ještě dobře posloužit. 

Vzpomeňme kauzu Savčenková - dokud byla v ruském vězení, tak to bylo téma číslo jedna k politickému tlaku na Rusko, jako záminka pro naprosto cokoliv, co chtěl Západ realizovat. Jakmile se Savčenková ocitla v ukrajinském vězení - poté, co ji Rusko propustilo domů - tak po ní pes neštěkl a stala se nepříjemnou záležitostí, o které Západ nechce mluvit. Protasevič je stejný případ, stačí jen sledovat, k čemu se ho západní garnitura v čele s Británií pokusí zneužít.

Za čtvrté:

Protasevič není žádný "hodný kluk" ani novinář, jak se ho snaží prezentovat mainstreamová média. Je to člověk, který v Bělorusku organizoval pouliční nepokoje a kromě toho je to terorista, člen neonacistického uskupení Azov.

Ze včerejšího vystoupení Lukašenka, v bodech:

  • Oznámení o bombě na palubě přišlo ze Švýcarska
  • Ať už tam byla bomba nebo ne, reagoval bych stejně i na informaci, že je na palubě terorista, vydal bych příkaz a letadlo přinutil k přistání
  • Posádka letadla komunikovala s Vilniusem, ale přijala rozhodnutí přistát v Minsku
  • Tvrzení o zadržování posádky a cestujících ozbrojenými jednotkami je opět vykonstruovaná lež

Publikováno na webu: https://leva-net.webnode.cz/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!