Fiala v brutálním střetu zájmů, měl by odstoupit jako chlap!

18.01.2022

Skandál: Český premiér Petr Fiala je v brutálním střetu zájmů a měl by odstoupit z funkce jako chlap! Figuruje v čele neziskové organizace, která čerpá od českého státu dotace i na politické intervenční účely v cizině, které zavání podněcováním barevných revolucí! Fialova neziskovka má podle zjištění 82 smluv s českým státem v celkovém úhrnu za 48 milionů korun, zabývá se třeba intervenční politikou v Barmě v boji za práva barmských žen! Premiér figuruje nejen ve správní radě neziskovky, ale i v jejím nadačním fondu, který zajišťuje zdroje a finance! Takový skandál Evropská unie nepamatuje!

Jen krátce po jmenování nové vlády Petra Fialy se na nového premiéra provalil obrovský a neuvěřitelný skandál, který dosud Evropská unie nezažila. Úřadující premiér Petr Fiala je v brutálním střetu zájmů, protože kromě premiérské funkce zastává i dvě pozice v jedné české a veřejnosti dosud neznámé neziskové organizaci s názvem Centrum pro studium demokracie a kultury, o.p.s., IČO: 48514314 se sídlem v Brně. Premiér Petr Fiala je od 12. 9. 2019 členem představenstva této neziskovky a rovněž členem nadačního fondu, který pro neziskovku obhospodařuje, vynakládá a získává peníze.

Tato premiérova neziskovka má podle Luboše Xavera Veselého k dnešnímu dni uzavřeno neuvěřitelných 82 smluv v celkovém dotačním úhrnu 48 milionů korun. Hlídač státu ukazuje pouze část těchto smluv za zhruba 28 milionů. Aktuální výpis z obchodního rejstříku potvrzuje informace, které jako první publikoval Luboš Xaver Veselý, že Petr Fiala je i přes své premiérské křeslo stále členem správní rady této neziskovky a rovněž členem jejího nadačního fondu. Petr Fiala se tak nachází v brutálním střetu zájmů, neboť jako premiér může přímo z pozice vlády ovlivňovat objemy vládních dotací z titulu vlády ČR jako dotačního zdroje určené pro zmíněnou neziskovou organizaci.

Český premiér je v čele neziskovky napojené na desítky milionů čerpaných státních dotací

Toto je největší skandál, jaký Evropská unie dosud nezažila. Ve srovnání s tím je údajný střet zájmů Andreje Babiše v napojení na dotační schémata EU pro Agrofert naprostou prkotinou, protože bývalý premiér převedl své podnikání do svěřeneckého fondu, zatímco premiér Fiala utajil skutečnost, že i po svém jmenování do funkce premiéra se podílí na řízení a správě neziskové organizace, která je přisátá na cecík státních dotací tak silně, že vysála ze státu už bezmála 50 milionů korun. A vzhledem k tomu, že premiér se nezdá, že by se chtěl funkcí v neziskovce vzdávat, tak tu máme tak obrovský střet zájmů, že se doslova dere na mysli legendární výrok Miroslava Kalouska, že "kdyby byl chlap, tak by hned odstoupil"!

Server Hlídač státu dává možnost nahlédnout do zakázek a dotací této neziskovky a nejvíce určitě zaujmou dotační tituly, které se týkají intervenční neziskové politiky v Barmě, kde neziskovka razí program obrany práv barmských žen a dále třeba Partnerství pro smíření a reformy v Barmě, což byla dotace za skoro 1,9 milionu korun. Dotaci v roce 2017 poskytlo ministerstvo zahraničí ČR.

Hlavními zdroji dotací neziskovky jsou česká ministerstva, především ministerstvo zahraničí a ministerstvo kultury. Zatímco ODS jako strana proklamuje, že čerpání dotací od státu je projev "babišismu" a neschopnosti podnikání na volném trhu, tak v té samé chvíli předseda ODS v roli premiéra sedí ve správní radě neziskovky, která je přisátá na státní dotační cecík za účelem prosazování jakýchsi hodnot kdesi v daleké Barmě, ale rovněž na Ukrajině, což jsou další dotační tituly, které najdeme u neziskovky na serveru Hlídači státu.

Premiér, který je členem správní rady a nadačního fondu politické neziskovky, která se vměšuje do vnitřních záležitostí cizích zemí, jako jsou Barma, Ukrajina či další státy, by měl okamžitě ze své funkce premiéra odstoupit. Celou dobu musel vědět, že tento střet zájmů může vyjít najevo, ale z neziskovky nevystoupil, a to ani před začátkem volební kampaně vloni na podzim, ani poté, co byl pověřen sestavením vlády, a ani poté, co byl jmenován premiérem.

Nyní se otevírá otázka, jak je možné, že takovýto střet zájmů nebyl odhalen již dříve mainstreamovými médii, za co jsou tato média placena, když evidentně neplní svoji roli? Představte si situaci, že by Andrej Babiš byl členem neziskovky a nadačního fondu, který má se státem smlouvy za téměř 50 milionů korun a ani po svém jmenování premiérem by se neměl k tomu, aby z funkce v neziskovce odstupoval? Toto pouze ukazuje na to, že nová vláda sice založila svoji kampaň na tématu Anti-Babiš, ale po zvolení se chovají ještě hůř než Babiš.

Když si to vezmete jinak, tak Babiš čerpal alespoň dotace zvenku, to znamená z Evropské unie, a navíc je čerpal pro podnikatelské účely a nikoliv pro potřeby neziskovky, která peníze potom využívá na různé intervenční programy v cizině, které se velice podobají tzv. barevným revolucím, kdy státní moc západních zemí skrze ministerstva zahraničí posunují peníze neziskovkám, aby ony potom svým jménem rozvracely cizí země a státy.

Daný stát potom nemůže z agrese obvinit cizí vlády, cizí diplomacii nebo cizí ministerstvo zahraničí, ale pouze neziskovku, která v dané zemí prosazuje diverzní program s cílem podkopání místního režimu, ať už pohnutky jsou k tomu jakékoliv, třeba ochrana práv žen, svobodné volby, nebo cokoliv jiného. Tohle prostě musí přestat a premiér ČR nemůže být současně v roli premiéra a současně členem neziskovky, která čerpá od českého ministerstva zahraničí dotace na intervenční politiku v Barmě.

Letos chce vláda neziskovkám v ČR nasypat téměř 8,5 miliardy korun

V této chvíli po odhalení těchto informací by měla opozice v poslanecké sněmovně svolat mimořádnou schůzi ve věci střetu zájmů premiéra republiky a měla by iniciovat hlasování o vyslovení nedůvěry vládě. Premiér je v tak obrovském střetu zájmů, že ve větším ani být nemůže. Premiér jako člen nadačního fondu a správní rady neziskovky může ovlivňovat dotace a dotační rámce udělované neziskovkám z titulu Vlády ČR, ale i z titulu jednotlivých ministerstev.

Existuje dokonce pravděpodobnost, že prezident Miloš Zeman o tomto skandálu věděl dopředu, a právě proto jmenoval Petra Fialu premiérem tak hladce, aby si ho později vychutnal. Podle ČTK plánuje vláda letos nasypat do neziskovek v ČR rekordní sumu 8,5 miliardy korun a ve chvíli, kdy je premiér ve střetu zájmů jako představitel neziskovky, tak si dovedete představit ten obrovský střet zájmů, který by neviděl jenom slepý. Tady se ukazuje, že když někdo vystupuje jako Pan Čistý, tak to ještě nemusí znamenat, že nepracuje pro nějakou neziskovku, že? Neziskový sektor je podobný systému, který používala v počátcích 20. letech v USA sicilská mafie.

Neměla v té době ještě tak pevné postavení, a tak pověřovala výkonem špinavých prací bývalé trestance, členy galérky, za což dostávali peníze po odvedení práce. A když byli chyceni, nemohli nikoho udat, protože mafie by je nechala oddělat. Politické neziskovky dnes fungují jako subjekty na špinavou práci v cizině pro potřeby vlády, či konkrétního ministerstva, anebo zahraničního partnera vlády, rozuměj cizí tajné služby. Peníze se nalejí do neziskovky, která potom zahájí aktivizaci v cizí zemi, založí tam pobočku a začne tam provádět proces infiltrace a rozvratu, tzv. subverze.

Politické neziskovky ze zemí skupiny V4 s programem v cizích zemích provádí podle FSB subverzi proti Rusku a Číně

Ruská FSB sleduje celkem 8 českých neziskovek, které mají od českých ministerstev tuto úlohu k provádění subverzních operací v bývalých sovětských republikách s cílem oslabit postavení Ruské federace a zhoršit nahlížení na Rusko, ruské občany a ruské etnické skupiny. Operace byla spuštěna na pokyn Ústřední zpravodajské služby CIA v zemích skupiny V4 v roce 2015 a od té doby se vybrané české neziskovky účastní subverzních operací na Ukrajině, v Bělorusku, v Kazachstánu, v Tádžikistánu, v Gruzii, v Moldávii, v Arménii a donedávna ještě v Ruské federaci. Po umístění České republiky na seznam nepřátelských zemí Ruské federace byly činnosti českých neziskovek v Rusku omezeny a prakticky eliminovány.

Snaha o intervenci v Barmě je podle všeho prováděna různými českými neziskovkami na pokyn CIA, protože Barma navazuje už několik let těsné vztahy s Pekingem a Čína posiluje v regionu nebývale rychle. Podle bývalého šéfa CIA Johna Brennana je nejúčinnější formou subverze proti Číně neziskový sektor podněcující nespokojenost žen se svým postavením a boj za náboženskou rovnost etnických menšin, jako jsou třeba v Číně muslimští Ujgurové. S těmito atributy si Čína podle Brennana neví rady a je doporučeno tedy v zemích určených k subverzi podněcovat nepokoje především v řadách utlačovaných žen a etnických skupin s odlišným vyznáním víry. Je děsivé teď vidět ty výpisy z Hlídače státu, jak premiérova neziskovka se aktivizuje v Barmě. Doufám, že opozice ve sněmovně teď ví, co má s tímto materiálem dělat.

Zdroj: -VK- Šéfredaktor AE News, infokuryr.cz

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2020
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!