Slovenský politik o konfliktu USA s Íránem: Ekonomika USA se bez války zhroutí

19.07.2019

Předseda Výboru Národní rady Slovenska pro evropské záležitosti Ľuboš Blaha se na Facebooku vyjádřil k současné napjaté situaci mezi USA a Íránem.

Dle jeho názoru americký vojensko-průmyslový komplex zoufale potřebuje válku, jinak se americká ekonomika zhroutí.

Slovenský politik na svém profilu uvádí, že nyní po Iráku přichází na řadu Írán. Stojí si také za tím, že by se americká ekonomika bez vojenského průmyslu zhroutila jako v Řecku. "Bez válek prostě Amerika nebude fungovat," uvedl.

"To je také jediný důvod, proč Američané neustále hledají nepřítele... Jednou to jsou Rusové, pak Vietnamci, jindy Srbové, pak Irák, Sýrie, Libye, samozřejmě Kuba a Venezuela, a nyní je na řadě Írán. Jde o ropu a také o nepředstavitelný tok financí pro zbrojaře. O ničem jiném to není," dodal slovenský politik.

Váleční štváči v Trumpově vládě

Politik poukázal také na to, že v Trumpově vládě sedí váleční štváči, jako je např. jeho poradce pro bezpečnost John Bolton. Ten totiž navrhoval bombardovat Irán už před lety. A i dnes "tlačí" prezidenta USA k vojenské akci.

Nutno říci, že politik Blaha není tak daleko od pravdy, jelikož se to málem opravdu stalo. Světovými médii totiž proletěla zpráva o tom, že Donald Trump na poslední chvíli, a to doslova za pět minut dvanáct, odvolal vojenský útok na Írán. "Světu hrozí pod taktovkou USA nedozírná katastrofa," varuje Blaha.

Irák nebo Írán? USA je to nejspíše fuk

Politik upozorňuje, že Amerika by si měla ale uvědomit, že Írák není Irán, který je daleko silnější a jednotnější, a má mocné spojence, včetně Ruska a Číny.

"Američané si za poslední roky udělali nepřátele po celém světě - kromě Izraele a Saúdské Arábie," konstatuje politik.

USA prahnou po boji: Zastavme to!

V závěru svého příspěvku politik vyzývá národy, aby udělaly vše pro to, aby se svět vyhnul válce.

Už je to tu zase. "Američané prahnou po krvi. Možná se vám zdá, že je Írán daleko, a že se nás to netýká. Ale to jste na omylu. Může to přerůst do světového konfliktu, a vypukne peklo na zemi. Věřím, že Rusko a Čína a samozřejmě spolu s Evropou toto peklo zastaví. Je to poslední šance. Zastavte krvežíznivou Ameriku!" zní jeho výzva na Facebooku.

Zdroj: middleeasteye.net/