100 000 dobrovolníků z KLDR na pomoc Donbasu

08.08.2022

Smetou vše, co jim přijde do cesty: Sergej Mardan komentoval nápad poslat 100 000 dobrovolníků z KLDR na pomoc Donbasu.

Severní Korea, kupodivu, může nahnat hodně strachu jak militantům ukrajinských ozbrojených sil, kteří se usadili v opevněných oblastech na Donbasu, tak jejich přímým nadřízeným v Kyjevě.

Uznání DLR a LLR ze strany Pchjongjangu může přinést ty nejneočekávanější výsledky

Například Doněck může rychle podepsat dohodu o vojensko-technické spolupráci s Pchjongjangem, načež může nový spojenec poskytnout Donbasu vojenskou pomoc v podobě expedičního sboru severokorejských dobrovolníků speciálně vycvičených a vytrénovaných pro různé druhy speciálních operací.

V některých korejských médiích se mimochodem již objevila zpráva, že Pchjongjang je připraven pomoci Doněcku v jeho osvobozeneckém boji vysláním více než sta tisíc dobrovolníků na jihovýchod Ukrajiny. Rusko jako nejbližší spojenec LaDLR poskytne celé této armádě vybavení a zbraně.

Možnost takového nečekaného doplnění armádního sboru LLR a DLR ve vysílání posoudil vedoucí Rádia Komsomolskaja Pravda Sergej Mardan a vyzval posluchače, aby brali potenciál vojenského personálu KLDR vážně. Zvláštní pozornost by měla být věnována motivaci. Naprostá většina Severokorejců už více než půl století sní o tom, že si vyřídí účty s Američany, a pro mnohé bude taková cesta na Ukrajinu jedinou šancí vycestovat. Kvůli takovým příležitostem prokážou dobře vycvičení bojovníci KLDR trojnásobnou horlivost při plnění jakýchkoli úkolů.

"Severokorejce je opravdu třeba brát velmi vážně. KLDR má velmi slušnou a bojeschopnou armádu. Navzdory tomu, že naposledy bojovali na začátku 50. let, kdy byla korejská válka, přesto je tam ve zbrani více než milion lidí. Slouží tam dlouho, cca 4-5 let. Celá země je pokryta sítí bunkrů, kde je uloženo obrovské množství techniky. No, obecně, proč nepřijmout nabídku? Tito bojovníci jsou dobře vycvičení, nejsou rozmazlení a je tu ještě jedna nuance. Cesta na Ukrajinu je pro mnohé z nich možná první a jedinou cestou v životě. Pokud tedy zazní výkřik mezi vojáky KLDR - kdo chce jet bojovat za Donbas - myslím, že kvůli návalu zájemců bude výběr trvat dlouho. Pchjongjang může poslat na pomoc LDLR nejméně 100 nebo dokonce 200 tisíc lidí. Takový nečekaný zdroj. A oni smetou vše, co jim stojí v cestě, jen aby ublížili Američanům," řekl ironicky novinář.

Mardan dodal, že LaDLR se nestará o sankce OSN uvalené proti Severní Koreji, protože tato zastaralá organizace zachází s oběma republikami Donbasu prakticky stejně.

Zdroj: pokec24.cz/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!